2022. gada 21. janv.
A- A A+
Viegli lasīt

Notiks diskusija par bērnu emocionālo labsajūtu, nonākot ģimeniskā vidē

Labklājības ministrija š.g. 6. decembrī organizē diskusiju par bērnu emocionālo labsajūtu ārpusģimenes aprūpes iestādēs un nonākot ģimeniskā vidē. Diskusijā piedalīsies Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre Evita Zālīte-Grosa, ģimeņu atbalsta un mūžizglītības centra “Zvannieki“ vadītāja Linda Balčūne, adoptētāji Meldra un Mārtiņš Gineitis un audžuģimenē augušais Daniels Aleksejenoks. Diskusijas moderators būs Oskars Priede.

Diskusijas dalībnieki dalīsies profesionālā un personīgā pieredzē par bērnu aprūpes iestādēs esošo bērnu emocionālo labsajūtu un to, kā palīdzēt bērnam adaptēties, ienākot ģimeniskā vidē vai mainot aprūpes formu, kā reaģēt gan uz bērna, gan uz savām emocijām un ko darīt, lai šim adaptēšanās laikam būtu pozitīvs rezultāts.

Labklājības ministrija aicina pievienoties diskusijai 6. decembrī plkst. 13:00 Labklājības ministrijas Facebook kontā https://fb.me/e/44rW2covm, kā arī ģimenes portālā Mammamuntetiem.lv un viņu Facebook kontā. Sev interesējošus jautājumus var uzdot tiešraides laikā komentāru sadaļā vai iepriekš rakstot uz e-pastu: [email protected]

Kampaņas “ES GRIBU SAVAS MĀJAS!” iepriekšējā diskusija notika š.g. 29. novembrī par ārpusģimenes statusiem, adopciju un vieģimenēm un iespējām bērnu uzņemt savā aprūpē. Lai vairāk izprastu tēmas aktualitāti, kampaņas laikā veido video stāstus, viedokļu rakstus, diskusijas un citas aktivitātes, kurās nozares eksperti dalās ar juridiskiem un praktiskiem padomiem, kā arī citi cilvēki dalās savos personīgajos stāstos – pieredzē uzņemt bērnu ģimenē, nokļūt audžuvecāku aprūpē, pašam iejusties jaunā ģimenē u.c.  

Par kampaņu. Trīs nedēļu garumā Labklājības ministrija realizē informatīvu kampaņu “ES GRIBU SAVAS MĀJAS!”, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par bāreņu un bez vecāku gādības palikušu bērnu aprūpi, ģimeniskas vides nozīmību bērna veselīgai un pilnvērtīgai attīstībai, un samazināt institūcijās esošo bērnu skaitu, rosinot iedzīvotājus kļūt par audžuģimeni, aizbildni, adoptētāju vai viesģimeni.

                                                                                                                                       

Informāciju sagatavoja:

Aiga Ozoliņa, Labklājības ministrijas

Komunikācijas nodaļas vadītāja,

EPIDEMIOLOĢISKĀ SITUĀCIJA NOVADĀ

Kalendārstīmekļvietne