2023. gada 30. nov.
A- A A+
Viegli lasīt

Notiks Karjeras nedēļas nodarbība bibliotēkā “Kārto savu prasmju portfeli”

Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa 17.oktobrī aicina pusaudžus piedalīties Karjeras nedēļai veltītā nodarbībā “Kārto savu prasmju portfeli”.

Nodarbība paredzēta 5.-6. klašu skolēniem. Tajā ikvienam būs iespēja apzināt, izvērtēt un attīstīt savai karjerai un dzīvei noderīgas prasmes.

Skolēni uzzinās, kādas prasmes nepieciešamas, lai kļūtu par veiksmīgu profesionāli un veidotu savam personības tipam atbilstošu karjeru, izvērtēs savas individuālās prasmes – gan kognitīvās, gan sociālās, gan emocionālās, veicinās izpratni par savu spēju komplektu kā vērtīgu resursu savas nākamās profesijas un karjeras izvēlē.

Aicinām pedagogus pieteikt skolēnu un klašu grupas nodarbībai, vienojoties par nodarbības laiku.

No 16. līdz 20. oktobrim visā Latvijā notiks Karjeras nedēļa, kuras tematika šogad būs  “Tavs prasmju portfelis”. Karjeras nedēļas tematika šajā gadā ir saistīta ar Eiropas Prasmju gadu, un Latvijā to koordinē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA).

Karjeras nedēļā uzmanības lokā būs dažādas prasmju grupas – vispārīgās jeb caurviju prasmes, personīgās, IT un profesionālās prasmes.

Otrdien, 17. oktobrī, VIAA ar saukli “Attīsti personīgās prasmes!” aicina skolas pievērst skolēnu uzmanību personīgo un ar tām cieši saistīto nodarbinātības prasmju izzināšanai, akcentējot kognitīvo, sociālo un emocionālo prasmju lomu ikvienā nozarē un profesijā.

Citām Karjeras nedēļas aktualitātēm var sekot līdzi VIAA tīmekļa vietnē sadaļā “Karjeras nedēļa”, Tavai karjerai Facebook un X jeb Twitter kontos, kā arī VIAA Facebook un X jeb Twitter lapās.

Pieteikšanās un informācija, zvanot 20047831 vai rakstot [email protected].

 

 

Informāciju sagatavoja:
Sanita Lārmane,
Smiltenes bibliotēkas vecākā bibliotekāre