2024. gada 29. marts

“Olimpiska diena 2023” Smiltenes novadā

Jau kārtējo reizi visā Latvijā tika aizvadīta “Olimpiskā diena”, tādējādi popularizējot sportisku un aktīvu dzīvesveidu. Arī Smiltenes novads aktīvi ir iesaistījies, un arī šogad iesaistījās “Olimpiskās dienas” pasākumos. Kā jau katru gadu, arī šogad, dalībniekiem tika nosūtīts vingrojumu komplekss, kurš bija jāapgūst un vienlaicīgi visā Latvijā arī jāizpilda. Mūsu novada izglītības iestādes iesaistījās lielā skaitā, un kopējais izglītības iestāžu dalībnieku skaits bija ap 2800 cilvēku.

Kas gan tā būtu par “Olimpisko dienu”, ja tajā nepiedalītos arī kāds Olimpisko spēļu dalībnieks? Tieši tāpēc, šoreiz, uz Smilteni ciemos bija ieradies piecu Olimpisko spēļu dalībnieks un trīs Olimpisko spēļu medaļu ieguvējs, kamaniņbraucējs, Andris Šics. Andris šoreiz bija ieradies bez sava brāļa Jura, jo Juris ir iedzīvojies nopietnā kājas savainojumā. A. Šics viesojās Smiltenes PII “Pīlādzītis”, kur tika izstāstīts par savu pārstāvēto sporta veidu kā arī daļai no bērniem bija iespēja izmēģināt rollerkamanas (Speciālas kamaniņas ar ritentiņiem, paredzētas vasaras periodam). Pēc tam sportists devās uz Smiltenes vidusskolas ēku Rīgas ielā, kur arī tikās ar pirmsskolas vecuma bērniem, kā arī ar skolēniem no pirmās līdz trešajai klasei. Bērniem bija iespēja izmēģināt un aptaustīt speciālos kamaniņbraucēju cimdus ar adatām – pingvīnus. Tāpat varēja apskatīt pilno sportista ekipējumu un redzēt divas no trim izcīnītajām Olimpiskajām medaļām. (Trešā atrodas sporta muzejā Rīgā). Bērni un skolotāji uzzināja daudz ko jaunu gan par Olimpiskajām spēlēm, gan par profesionālo sportu kopumā.

Paldies, visiem, kuri aktīvi iesaistījās šī gada “Olimpiskās dienas” aktivitātēs. Esam aktīvi, sportiski un laimīgi!

WhatsApp-Image-2023-04-21-at-15.36.56-1-kopija

Image 22 of 22