2023. gada 21. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Pagājušajā nedēļā konstatētas vairākas zādzības no traktoriem; Valsts policija aicina lauksaimniekus būt uzmanīgiem!

Valsts policija aicina lauksaimniekus pievērst pastiprinātu uzmanību savas lauksaimniecības tehnikas un papildtehnikas drošībai, kā arī informēt policiju par aizdomīgiem gadījumiem vai personām. Augustā dažu dienu laikā lauksaimniekiem ir nodarīti ievērojami zaudējumi, zagļiem iekļūstot īpašumos un nozogot traktortehnikas iekārtas. Lai pasargātu sevi no zaudējumiem, kas var rasties šādas zādzības gadījumā, Valsts policija aicina ievērot drošas uzglabāšanas nosacījumus.

Pagājušajā nedēļā no 17. līdz 18. augustam kādā saimniecībā Limbažu novada Skultes pagastā, izsitot logu stiklu, zagļi iekļuva angārā, kur no trijiem traktoriem tika nozagtas GPS iekārtas. Materiālie zaudējumi nodarīti apmēram 30 tūkstošu eiro apmērā.

Tāpat kādā citā saimniecībā Limbažu pagastā 21. augustā konstatēts, ka nakts laikā no traktora ir nozagta navigācijas iekārta. Materiālie zaudējumi nodarīti apmēram 5500 eiro apmērā.

Abos gadījumos ir uzsākti kriminālprocesi un noris izmeklēšana.

Valsts policija atgādina, ka ārkārtīgi būtiska ir arī pašu saimnieku atbildība savu īpašumu nosargāšanā, tāpēc ir rūpīgi jāpiedomā par to novietošanu drošā un apsargājamā teritorijā. Arī kameru uzstādīšana var palīdzēt, taču vēlamies uzsvērt, ka ir ļoti svarīgi izvērtēt kameras uzstādīšanas leņķi. Vienā gadījumā īpašnieks bija parūpējies par īpašuma aprīkošanu ar kameru, bet šajā gadījumā kamera diemžēl nav bijusi spējīga fiksēt nozieguma brīdi. Videonovērošanas kameras apskates leņķim ir jābūt tādam, kas aptver lielu daļu teritorijas. Tāpat kameras kvalitātei jābūt labai, lai videomateriāls var palīdzēt gadījumā, ja rodas tāda nepieciešamība.

Valsts policija aicina informēt arī līdzcilvēkus, ja traktortehnikas, lauka vai saimniecības tuvumā pamanītas aizdomīgas personas vai svešas automašīnas, vēlams piefiksēt automašīnas numurzīmi un nekavējoties ziņot par to policijai, zvanot pa tālruni 110. Būtiski nepalikt vienaldzīgiem un pieskatīt ne tikai savu saimniecību, bet pievērst uzmanību arī kaimiņos notiekošajam.

Valsts policija