2023. gada 2. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Palsmanes baznīcā noslēdzies vēsturiskās sētas atjaunošanas projekts

Palsmanes evanģēļiski luteriskā draudze  īstenojusi Lauku atbalsta dienesta apstiprināto projektu Nr.22-09-AL10-A019.2201-00001 “Palsmanes baznīcas sētas atjaunošana.”

Projekta rezultātā tika atjaunoti baznīcas sētas metāla kalumi to autentiskajā izskatā. Projekta kopējās  izmaksas ir  29 456.46 EUR no tā ELFLA fonda publiskais finansējums  26 510.81 EUR, Smiltenes novada pašvaldības līdzfinansējums 2000 EUR. Sētas atjaunošanas darbus veica  SIA “METALSPECS.”

Sēta ap baznīcu izveidota 1877. gadā, par to 1930. gadā tiek minēts izdevumā “Arhitektūra”. Kopējais sētas garums ir 196 metri. 

Atjaunojot sētu tās vēsturiskajā izskatā, ir saglabāts izcils  kultūrvēsturiskais mantojums novadā, sakārtota teritorija ap Palsmanes baznīcu.

Projekta pieteikums tika sagatavots un guva atbalstu vietējās rīcības grupas biedrības „Abulas lauku partnerības” sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015.—2020. gadam izsludinātajā projektu pieteikumu iesniegšanas 11. kārtā.  Projekts īstenots Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākumā „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu. Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu administrē Lauku atbalsta dienests.

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai (ELFLA) pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē šeit

Informāciju sagatavoja:
Ilva Pētersone