2024. gada 1. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Papildināti zivju resursi Smiltenes novada ezeros

 

Projekta „ Zivju resursu pavairošana Smiltenes novada ezeros 2021. gadā” ietvaros ir papildināti zivju resursi Lizdoles ezerā ar 5400 zandartu mazuļiem, Tepera ezerā ar 900 zandartu mazuļiem un Bilskas ezerā ar 800 zandartu mazuļiem. Lizdoles, Tepera un Bilskas ezeros zivju mazuļi tika ielaisti laika posmā no 2021. gada 3. septembra līdz 2021. gada 7.septembrim.

Zandartu mazuļus zivju resursu pavairošanai Smiltenes novada ezeros piegādāja zemnieku saimniecība “SKALDAS” no Kuldīgas novada. Projekta mērķis ir palielināt un atjaunot zivju resursus Smiltenes novada ezeros un radīt pamatu licencētās makšķerēšanas ieviešanai un pilnveidot aktīvā tūrisma attīstību.

Projekta kopējās izmaksas ir 2233,66 EUR. Zivju fonda finansējums ir 1987,96 EUR  un pašvaldības līdzfinansējums ir 245,70 EUR.

Par citiem ar Zivju fonda atbalstu realizētajiem projektiem var izlasīt Smiltenes novada mājas lapā www.smiltene.lv, sadaļā Projekti.

Informāciju sagatavoja:
Edgars Skrastiņš
Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītājs