2024. gada 25. apr.

Papildināts ziedojamo lietu saraksts Smiltenes novada ziedojumu pieņemšanas punktos Ukrainas atbalstam

Smiltenes novada pašvaldība sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām izveidojusi četrus ziedojumu punktus, kuros turpmāk ziedojumu punktos turpmāk varēs ziedot arī pārtiku.

Ziedot iespējams:

• pārtikas preces, kurām nav nepieciešama uzglabāšana noteiktā temperatūrā;
  • pārtikas preces orģinālajos iepakojumos;
  • pārtikas preces, kuras iespējams uzglabāt ilglaicīgi.

Populārākās ziedojumu grupas:

• Graudaugu produkcija( makaroni, rīsi, griķi, putraimi, manna, auzu pārslas, cepumi, sausiņi u.c.)
  • Piena produkti (iebiezinātais piens ar cukuru, pilnpiena pulveris un citi produkti, kuriem nav nepieciešama noteikta temperatūra un glabāšana ledusskapī)
  • Eļļa un eļļas izstrādājumi (eļļa, margarīns u.c)
  • Jau daļēji sagatavoti ātri pagatavojamie ēdieni rūpnieciskos iepakojumos ( zupas, plovs, zirņi, olu pulveris u.c.)
  • Dažādi rūpnieciski iepakoti konservi (pupas, zirņi, gaļas un zivju konservi, konservēti augļi u.c)
  • Žāvēti augļi un rieksti, šokolāde (rozīnes, dažādi augļu riekstu maisījumi, saldumi u.c.)
  • Bērnu pārtika (mākslīgie maisījumi papildus ēdināšanai, augļu, dārzeņu, gaļas biezeņi, putru sausie maisījumi, sausiņi)
  • Kafija, tēja, buljona kubiņi
  • Vienreizlietojamie trauki

Lūgums neziedot svaigus augļus un dārzeņus. Kā arī aicinām iedzīvotājus, kuri vēlas ziedot vairāk, labāk ziedot pilnus iepakojumus. Kā piemēram, ja vēlaties ziedot preces 20 eiro vērtībā, rosinām nepirkt preces no vairākām preču grupām, bet pilnu iepakojumu no vienas grupas. Piemēram, vienu iepakojumu makaronu. Tas mazinās preču iepakojumu bojāšanas iespējas, sašķirošanu, sapakošanu un palīdzība ātrāk nonāks Ukrainā.

Medicīnas un citas nepieciešamās preces Smiltenes novada pašvaldības sadarbības pilsētām tiks pirktas ar Nevalstisko organizāciju palīdzību. Ja vēlaties ziedot šīs lietas, aicinām to darīt ziedojot naudu:

• Alūksnes un Apes novada fonda labdarības akcijā “Palīdzēsim Ukrainas tautai”, ziedojumu konts LV96UNLA0050019750651 ar  norādi “Palīdzēsim Ukrainas tautai” vai fonda mājas lapā https://www.aanf.lv/payments/pay;
  • ziedojumu portālā ziedot.lv.

Aicinām iedzīvotajus sekot  līdzi informācijai par nepieciešamo lietu saraksta papildinājumiem un izmaiņām.

Informāciju sagatavoja:

Aija Kramiņa

Smiltenes novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību un komunikācijas speciāliste