2024. gada 20. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Par Latvijas čempionātu vidējā distancē un stafetē

Pirmajā septembra nedēļa notika Latvijas orientēšanās čempionāts vidējā distancē un stafetē, kas parasti ir nopietnākās sacensības un visi vēlas izcīnīt zelta medaļu, pierādīt, ka viņa klubs ir vislabākais stafetē. Konkurence sacensībās ir ļoti liela. Čempionātā piedalījās 667 dalībnieki, 30 no tiem cīnījās par medaļām vīriešu Elites grupā un 17 – sieviešu Elites grupā. Sacensības notika Ventspils novada Miķeļbākas apkārtnē. Sezona tuvojas beigām nu jau straujiem soļiem, atlikuši vien četri Latvijas kausa posmi.

Vīriešu Elites grupā “OK Azimuts” sportistam Ilgvaram Caunem, kurš tikko bija atgriezies no Somijas, nācās aizstāvēt pagājušajā gadā izcīnīto vidējās distances čempiona titulu.  Ilgvara, vairāk nekā minūtes kļūda uz pirmo kontrolpunktu, šoreiz novirzīja viņu no godalgoto trijnieka, finišējot tikai vienu sekundi aiz trešās vietas ieguvēja.

M21E

# Vārds, uzvārds Klubs Laiks
1. Rūdolfs Zērnis Saldus OK 35:42
2. Matīss Saulīte Kāpa OK 36:55
3. Rihards Krūmiņš Alnis OK-JNSC 38:14
4. Ilgvars Caune Azimuts OK-Sm BJSS 38:15
5. Ainārs Lupiķis Kāpa OK 39:13
6. Uldis Upītis Kāpa OK 40:27

 

Sieviešu Elites grupā Azimuta sportistei, Sandrai Grosbergai, arī nācās aizstāvēt pagājušajā gadā izcīnīto titulu. Arī Sandra finišā 4. vieta , bet pie bronzas godalgas tomēr tiek, jo pirmā finišē Polijas sportiste, kas vidējā distancē pārstāvēja savu Lietuvas nevis Latvijas klubu.

W21E

# Vārds, uzvārds Klubs Laiks
1. Hanna Wisniewska IGTISA 32:21
2. Aija Skrastiņa Briksnis SK 34:24
3. Signe Sirmā Alnis OK-JNSC    36:42
4. Sandra Grosberga Azimuts OK-Sm BJSS       37:15
5. Laura Vīķe Kāpa OK 37:40
6. Sanda Lapiņa

Ieva Rukšāne

ZVOC-VBSS

Kāpa OK             

39:08

 

Pie Latvijas čempionāta vidējās distances godalgām vēl tika virkne “OK Azimuts” sportistu.

S-20 grupā:

  • 1 vieta Agnesei Jaunmuktānei;
  • 3 vieta Andai Jaunmuktānei.

V-21A grupā:

  • 1 vieta Rubenim Pāvilam Šulcam.

S-45 grupā:

  • 1 vieta Ievai Godiņai.

S-35 grupā:

  • 2 vieta Lienei Brūvelei.

V-45 grupā:

  • 3 vieta Mārtiņam Godiņam.

V-20 grupā:

  • 3 vieta Austrim Kalniņam.

Svētdien noritēja stafešu sacensības, kad Latvijas klubi var otro reizi pierādīt savas prasmes. Šeit orientēšanās tehnika mainās. Pirmais etaps sāk distanci ar kopējo startu, un ātrums ir daudz lielāks. Apvidus nedaudz atšķīrās – pirmie punkti dalībniekus ieveda piejūras kāpā, kur ātrums ir liels, pēc tam skrējēji atgriezās purvu apvidū, kur precizitāte un veiksme bija izšķirošā.

 “OK Azimuts” sieviešu Elites komandas izcīnīja 4. vietu (Anda Jaunmuktāne, Agnese Jaunmuktāne un Sandra Grosberga) un vīriešu 7. vietu (Rubens Pāvils Šūlcs, Uvis Sproģis un Austris Kalniņš).

V-145 grupā (16 komandas) labāko četriniekā pat divas “Azimuts OK-Sm BJSS”  komandas: 

  1. vieta (Raivis Kalniņš,  Mārtiņš Godiņš un Otārs Putrālis);
  2. vieta (Māris Stabiņš, Māris Vabulnieks un Māris Zeiļuks).

S-16 un V-14 grupu stafešu komandām septītās vietas.

 

Māris Stabiņš