2024. gada 19. apr.

Par projekta “Sugu dzīvotņu un biotopu apsaimniekošanas pasākumi dabas liegumā “Raunas Staburags” īstenošanu

Smiltenes novada pašvaldība informē, ka  īstenots  projekts Nr. 1-08/ 99/ 2020 “Sugu dzīvotņu un biotopu apsaimniekošanas pasākumi dabas liegumā “Raunas Staburags”.

Projekts īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu Smiltenes novada pašvaldībai, sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Latvijas universitāti.

Projekta laikā tika iegādāti un Staburaga teritorijā izvietoti sekojoši pamatlīdzekļi:  1 bezvadu apmeklētāju skaitītājs ar piekļuvi internetam; 2 novērošanas kameras; 1 jauns informācijas stends un 1 jauna tualete, t.sk saules kolektors.

Projekta laikā tika veikts Staburaga teritorijā esošo avotu ūdens plūsmas izmaiņu cēloņu pētījums. Šo pakalpojumu nodrošināja Latvijas Universitātes vadošie pētnieki  Māris Krievāns, Normunds Stivriņš un Andis Kalvāns.

Pētījums “Raunas Staburaga teritorijā esošo avotu ūdens plūsmas izmaiņu cēloņu izpēte

Foto: Raunas Staburaga izteiksmīgākā kraujas daļa, centrā redzama niša (latas augstums 4 m).

Daina Kļaviņa,
Smiltenes novada pašvaldības nekustamo īpašumu speciāliste