2024. gada 20. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Par projektu “Māra Leja mūzikā un dejā”

STVstudija piedāvā dokumentālu filmu “Māra Leja mūzikā un dejā”. Tas ir stāsts par ļoti neatlaidīgu un talantīgu personību, kas spējusi iedvesmot, pārliecināt un “iededzināt” citus kopīgam mērķim, noticēt sev un saviem spēkiem. Smilteniešu novadnieci Māru Leju – koncertmeistari, deju kolektīvu vadītāju, horeogrāfi, vairāku deju uzvedumu autori (“Īkstīte”, “Buratino piedzīvojumi”, “Sērkociņu pārdevēja” u.c). Katrā uzvedumā tika iesaistīti vairāk nekā 100 dalībnieki. Māra Leja sniegusi nenovērtējamu ieguldījumu Smiltenes novada kultūrā un tradīciju saglabāšanā, mācījusi un nodevusi bērniem un jauniešiem mīlestību un cieņu pret dejas mākslu un skatuvi.

Filmā savās atmiņas dalās pati Māra Leja, kā arī dejotāji un cilvēki, kas bija iesaistīti uzvedumu tapšanā.

Filma tapusi, pateicoties Smiltenes novada pašvaldības atbalstam 1950 eiro apmērā, kas projektam “Māra Leja mūzikā un dejā” piešķirts Smiltenes novada kultūras, sabiedriski nozīmīgu vai izglītojošu aktivitāšu projektu līdzfinansēšanas konkursā. Filmas garums 30 minūtes.