2022. gada 6. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Pasākumu sērija “STIKLS”

Riņģu saiešanas namā, Blomes pagastā, 10. jūlijā norisināsies pasākumu sērija “STIKLS”. Apmeklētājus sagaida Ingas Salmiņas stikla darbu izstāde, stikla meistardarbnīca, neformālas sarunas/stāstījums par stiklu un “Klusās mūzikas koncerts”.

 

17:00 Ingas Salmiņas stikla darbu izstādes atklāšana

Līvānu mākslinieces Ingas Salmiņas vienas dienas stikla darbu izstādes atklāšana. Stikls, gaisma, koks. Daļa darbu radīti sadarbībā ar koktēlnieku Jāni Ziemeli. Pasākuma laikā satumstot, izstādītie darbi iemirdzēsies arvien jaunās krāsās.

17:30 Stikla meistardarbnīca. 

Lieli un mazi aicināti piedalīties Ingas Salmiņas vadītajā darbnīcā. Atkarībā no vecuma un interesēm iespējams apgūt stikla griešanu, tā slīpēšanu, apgleznošanu, kā arī būs iespēja katram izgatavot savu stikla vitrāžu. Piedalīties aicināts ikviens, bet pieaugušajiem un bērniem no 7 gadu vecuma nepieciešamas sejas maskas.

19:00 Saruna par stiklu. 

Brīvas sarunas/stāstījums par stiklu mūsu dzīvē. Kā no necaurspīdīgām smiltīm rodas caurspīdīgs materiāls? Kā stikls, ko pašu īsti neredzam, izmaina pasauli uz ko skatāmies, izmaina to, kā skatāmies. Stikls kā brīnums. Interesanti būs visu vecumu klausītājiem.

 

20:00 Klusās mūzikas koncerts

Latvijas nacionālās simfoniskās orķestra stīgu kvartets
Aleksejs Bahirs (vijole), Raimonds Melderis (vijole), Arigo Štrāls (alts), Ainārs Paukšēns (čells)

Zane Šmite – balss, vargāns
Ilze Grunte – ģitāra, ķeltu arfa, čarango, ukulele

Aleksandrs Maijers – stikla lamelafons
Andrejs Grimms – klasiskā ģitāra
Mikus Čavarts – perkusijas
Paula Mare – mūzikas vizualizācija, izmantojot gaismu, krāsainu stiklu un kristāla traukus

Biļetes cena 5 EUR
Bērniem un pensionāriem bez maksas

Ieeja tikai ar derīgu covid-19 sertifikātu un sejas masku!

*Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts!