2024. gada 29. febr.
A- A A+
Viegli lasīt

Pētersone izcīna augsto piekto vietu pasaules čempionātā Pump Track

Austrijas pilsētā Otztalā aizvadīts UCI pasaules čempionāts strauju popularitāti iegūstošajā Pump Track disciplīnā. Dāmu elitē augsto piekto vietu izcīnīja Vineta Pētersone. Tikmēr vīru konkurencē Kristaps Vekša ierindojās 12. pozīcijā.

UCI Pasaules čempionāts riteņbraukšanas Pump Track disciplīnā norisinājās iekštelpu trasē skaistajā Austrijas pilsētiņā Otztalā. Sezonas garumā notika virkne kvalifikācijas sacensību. Vienas no tām risinājās arī Latvijā, ceļa zīmes nopelnot Vinetai Pētersonei un Helvijam Babrim. Uz čempionātu kvalificējās arī – Kristaps Vekša, Edgars Melnalksnis un Anatolijs Bervjačonoks. Kopumā pamatsacensībās startēja 32 vīri un 28 dāmas.

Dāmu konkurencē pērnā gada pasaules čempionāta trešās vietas ieguvēja Vineta Pētersone, pirmajā kārtā sasniedza trešo labāko laiku. Astotdaļfinālā trenera Ģirta Kātiņa audzēknei ceturtā pozīcija. Aizraujoši notikumi risinājās ceturtdaļdinālā. Astoņu sportistu konkurencē Vineta trasi veica pēc 13,963 sekundēm. Līdz iekļūšanai pusfinālā trūka vien 0,23 sekundes. Pasaules čempionātā latviete izcīnīja piekto vietu. Uzvarēja šveiciete Krista Von Nīderhauserna, kura finālā pārspēja Čehijas pārstāvi Sabīnu Košarkovu.

Vīru konkurencē pirmo kārtu no Latvijas sportistiem pārvarēja Kristaps Vekša, kurš izcīnīja desmito vietu. Astotdaļdinālā cīņā par TOP8 Kristaps sasniedza 12. labāko rezultātu (12,895), kas neļāva turpināt sacensības tālāk. Helvijs Babris ieņēma 21. vietu. Edgaram Melnalksnim 31., bet Anatolijam Bervjačonokam 32. pozīcija. Par čempionu kļuva Bobs Aleks no ASV.

Informāciju sagatavoja:
Toms Markss
Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretārs