2024. gada 22. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Pētersone Turcijā izcīna otro vietu Pasaules kausa BMX superkrosā 7. posmā

 

Sestdien Turcijā esošajā Sakarjas BMX trasē Latvijas BMX braucēja Vineta Pētersone izcīnīja otro vietu Pasaules kausa septītajā posmā dāmu U23 grupā. Tikmēr Kristens Krīgers vīru elitē pusfināla braucienā ieņēma sesto vietu.

Otro nedēļu nogali pēc kārtas Pasaules kausa seriāls BMX superkrosā turpinās Sakarjas reģiona trasē, Turcijā. Ja aizvadītās nedēļas svētdienā sacensības pagāja lietus apstākļos ar daudz kritieniem, tad šodien aizvadītais septītais posms ritēja saulainos apstākļos. Mūsu valsti trīs dažādās grupās pārstāvēja kopumā pieci sportisti.

Lielas cerības tika saistītas ar “Silvas ziķeri”/ AKSSC Valmiera pārstāvi Vinetu Pētersone, kura startēja dāmu U23 grupā. Dienu trenera Ģirta Kātiņa audzēkne iesāka ar uzvaru pirmās kārtas braucienā. Turpinājumā Vineta palika nepārspēta arī pusfināla braucienā, tuvāko sekotāju Džui Jabutu pārspējot par vairāk nekā sekundi.

Lielajā finālā mūsu sportiste izvēlējās startēt no astotā celiņa. Startā Vineta bija starp pašām ātrākajām. Pirmajā virāžā mūsu sportiste izkaroja otro vietu aiz jau pieminētās Jabutas. Turpinājumā Pētersone cieši sekoja japānietei. Pēdējā taisnē Vineta uzbruka Jabutas pozīcijai. Lai arī strauji pietuvojās, tomēr apsteigt konkurenti latvietei neizdevās. Izcīnītā otrā ir lielākais Pētersones sasniegums U23 dāmu konkurencē.

Vīru elitē Kristens Krīgers pirmajā kārtā izcīnīja trešo vietu, droši tiekot ceturtdaļfinālā. Tajā “Mītavas kumeļi”/ AKSSC Valmiera braucējs spraigā cīņā ieņēma ceturto vietu, kas ļāva trešo posmu pēc kārtas sasniegt pusfinālu. Cīņa par finālu latvietim nesolījās būt viegla. Vienā braucienā ar Kristenu startēja arī – Žoriss Dodē, Simons Markvārts un Eiropas čempions Arturs Pilards. Ļoti skatāmā un aizraujošā braucienā, iztiekot bez kritieniem, uzvarēja Dodē. Tikmēr trenera Ivo Lakuča audzēknis Krīgers finišēja sestajā vietā. Sacensību noslēgumā tas deva 12. vietu.

Finālā lieliski bija kolumbieši, kuri aizņēma pirmās četras vietas. Uzvarēja Alehandro Ospina, otrais bija Vincents Peluards, kamēr trešais olimpiskais medaļnieks Alberto Karloss Ramiress.

U23 grupā vīriem pirmajā kārtā Niks Rožukalns savā braucienā bija ceturtais, automātiski tiekot astotdaļfinālā. Viņam pievienojās arī vēl viens trenera Mika Puķīša audzēknis Mārtiņš Zadraks, kurš nākamo kārtu sasniedza pēc gūtas otrās vietas pēdējās cerības braucienā. Mārtiņa kluba biedrs Emīls Edvards Liberts pēdējās cerības braucienā bija trešais, tālākām sacensībām nekvalificējoties.

Astotdaļfinālos Niks Rožukalns savā braucienā izcīnīja ceturto vietu, kas deva vietu ceturtdaļfinālā. Tikmēr juniors Mārtiņš Zadraks citā braucienā bija sestais, tālāk netiekot. Cīņā par pusfinālu “AKSSC Valmiera” pārstāvošais Rožukalns savā braucienā finišēja piektais, paliekot uzreiz aiz pusfinālistu pulka.

Svētdien Sakarjas trasē norisināsies Pasaules kausa noslēdzošais posms.

Informāciju sagatavoja:
Toms Markss
Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretārs