2022. gada 22. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Piektdien atkārtoti durvis vērs atbalsta centrs Ukrainas pilsoņiem

25.martā, Smiltenē, Dārza ielā 11, no plkst. 9.00 līdz plkst. 16.00 darbosies atbalsta info centrs, kur Ukrainas pilsoņiem būs iespējams uzzināt informāciju par dažāda veida valsts un pašvaldības piedāvāto palīdzību.

18.martā pirmo reizi Smiltenes novada pašvaldība organizēja informatīvā atbalsta dienu, kur visas dienas garumā tika sniegts atbalsts kopumā 40 Ukrainas pilsoņiem. Vispopulārākais atbalsta veids bija reģistrēšanās PMLP pakalpojumiem – darba vīzu un uzturēšanās atļauju kārtošanai, liela interese bija tikties ar Sociālā dienesta speciālistiem, kas konsultēja iebraucējus par pašvaldībā pieejamo sociālo palīdzību un pabalstu veidiem.

Arī šajā nedēļā atvērtajā info centrā pašvaldība nodrošinās Ukrainas pilsoņu reģistrāciju, speciālisti sniegs atbalstu vīzu un uzturēšanās atļaujas dokumentācijas sakārtošanai. Būs iespēja tikties ar Sociālā dienesta pārstāvjiem, iespēja piereģistrēties sev vēlamā grafikā Nodarbinātības Valsts aģentūras pakalpojumiem, kā arī saņemt konsultāciju, par bērnu izglītības iespējām Smiltenes novadā.

Dienas laikā viesosies pārstāvji no “Informatīvā centa iebraucējiem”, kas sniedz dažāda veida konsultācijas imigrantiem, kā piemēram, par valodas apguves iespējām, aktuālo informāciju par integrācijas pasākumiem vai jebkāda cita veida interesējošu informāciju iebraucējiem, kas veicina izpratni par dzīves vidi Latvijā.

Ukrainas pilsoņu atbalsta personām aicinām ņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu, lai nepieciešamības gadījumā pašvaldība var Jūs piereģistrēt, kā atbalsta sniedzējus un sazināties organizatorisku jautājumu risināšanā.

 

Jautājumu gadījumā, aicinām sazināties ar Smiltenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļu: tālrunis + 371 29613117; e-pasts: [email protected].

 

 

Linda Beitika

Smiltenes novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja