2023. gada 8. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Piektdien notiks Smiltenes futbola simtgades jubilejas svinības

Piektdien Smiltenes vidusskolas zālēs norisināsies Smiltenes futbola simtgades svinību pasākumi. Pulksten 17.00 notiks grāmatas “No Meistera līdz Rullim” atklāšanas svētki, bet pulksten 19.00 gaidāma jubilejas svinību gala pasākums, kura laikā tiks apbalvoti arī FK “Smiltene” labākie futbolisti.

Smiltenes futbola pirmsākumi meklējami 1922. gadā. Simt gadu laikā pieredzēti dažādi attīstības posmi. Tā piemēram sistemātisks jaunatnes darbs sākās aizvadītā gadsimta astoņdesmito gadu sākumā trenera Jāņa Dergača vadībā. Bet meistarkomandas lielākais panākums trenera Raimonda Dūmiņa vadībā tika sasniegts 2019. gadā, kad FK “Smiltene” izcīnīja bronzas medaļas 1. līgas čempionātā. Vairāki Smiltenes futbolisti pārstāvējuši Latvijas Nacionālās jaunatnes izlases.

Simtgades svinības 2022. gadā tika svinētas godam. Vasarā notika bērnu jaunatnes futbola festivāls. Tika atjaunots arī slavenais amatieru turnīrs – “Taizeļa kauss”. Tāpat aizvadītā gada beigās futbola vēsturnieka Raimonda Kažes vadībā tika pielikts punkts grāmatai “No Meistera līdz Rullim”.

Tieši ar grāmatas prezentācijas pasākumu piektdien pulksten 17:00 Smiltenes vidusskolas zālē arī tiks ievadīts Smiltenes futbola simtgades svinību noslēguma pasākums. Grāmatas atklāšanas svētkos piedalīsies gan autors, gan arī projekta realizācijā iesaistītie – Smiltenes muzeja vadītāja Ieva Miķe, FK “Smiltene” treneris un valdes loceklis Mārtiņš Veģeris, fotogrāfs, futbola treneris Gatis Samučonoks un citi.

Tikmēr lielajā gala noslēguma pasākumā mājīgā atmosfērā notiks atmiņu stāsti, jauno futbolistu sumināšana un balvu pasniegšana citās nominācijās. Klāt būs Latvijas Nacionālās izlases futbolists, Latvijas Futbola federācijas pārstāvji, Smiltenes novada pašvaldības vadība, kluba treneri, esošie un bijušie futbolisti, kā arī citi iesaistītie.