2023. gada 21. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Pilsētas svētki 2023 “Satiec Smilteni!”

Pilsētas svētki 2023 “Satiec Smilteni!”

Kā ikkatru gadu jūlijā ar vērienu tiek svinēti Smiltenes pilsētas svētki! Šogad tie norisināsies no 14. līdz 16. jūlijam. Svētku devīze  “Satiec Smilteni!” aicina Smilteniešus, novadniekus un viesus paraudzīties uz pilsētu no cita rakursa nekā tas ierasts ikdienā, gan satikt dažādas atpūtas, izklaides un kultūras iespējas. Norises galvenokārt koncentrēsies pilsētas zaļajā zonā – Vecajā parkā, Tepera ezera promenādē un Viedrades kvartālā Pils ielā 9.

Svētki tiks atklāti 14. jūlija vakarā plkst. 19.00 Smiltenes ev. lut. Baznīcā ar Aizlūgumu par Smiltenes pilsētu. Pēc Aizlūguma visi būs mīļi gaidīti  Tepera ezera promenādē, kur plkst. 20.00 jūs sagaidīs Karīna Tatarinova, Dita Lūriņa, Egils Melbārdis un citi tautā iemīļoti aktieri ar Latviešu teātra mūzikas programmu. Plkst. 21.30 uz skatuves kāps grupa “KautKaili”, plkst. 23.30 viesosies Eiropas blūza fenomens “Latvian Blues Band”, vakara noslēgumā no plkst. 1.00-4.00 mūs izkustinās mūzikas pasaulē  plaši pazīstamais DJ RUDD.

Svētku galvenā diena, 15. jūlijs tiks atklāta jau plkst. 8.00, kad cauri pilsētai brauks pūtēju orķestra sastāvs un notiks Smiltenes iedzīvotāju muzikāla modināšana. No plkst. 8.00 līdz plkst. 14.00 Baznīcas laukumā norisināsies svētku tirdziņš, paralēli no plkst. 8.00-13.00 Smiltenes bibliotēkas telpās būs iespēja gan aplūkot izstādes, gan piedalīties ģimeņu radošā nodarbē “Celies spārnos”, gan fotografēties kopā ar Loti pie bibliotēkas ieejas. Uz Tepera ezera saliņas tiks uzburta bērnu paradīze, kur no plkst. 11.00 -17.00 būs iespēja izklaidēties Activepark atrakcijās – mini golfs, loku šaušana, ūdens bumbas, “Orbitron”, plkst. 13.00 Ansambļa “Jēkabs ar vēl dažiem” koncerts, taču no plkst. 15.00- 16.00 Zīmējumu teātra izrāde “Trīs labas lietas” ar Vari Klausītāju un draugiem. Turpat varēsiet izbraukt ar “MADE MARIA” kuģīti.

Smiltenes vecā parka āra lasītavā no plkst. 12.00- 15.00 iepazīsimies ar “Green Palette” Šķiratlonu un piedalīsimies videi draudzīga dzīvesveida meistarklasēs.

Smiltenes Kultūras centrs piedāvā Smiltenes pilsētas svētkus svinēt arī Smiltenes Sarkanā Krusta slimnīcas pagalmā no plkst. 15.00 – 16.00 Kaspara Gulbja koncerts un dārza svētki SIA Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcas aprūpes centra klientiem un tuviniekiem.

Sportisku azartu un asumu svētkiem piešķirs basketbola sacensības “Smiltenes pilsētas svētku Trakums”, kas norisināsies Dakteru ielas basketbola laukumos no plkst. 15.00-18.00. Šajās sacensībās notiks vairākas basketbola spēles, kurās savstarpēji spēlēs noteiktu nozaru pārstāvji. Vienā no spēlēm sacentīsies Smiltenes novada deputātu komanda pret Smiltenes novada domes administrācijas komandu. Būs arī spēle starp Smiltenes deju un Smiltenes koru kolektīvu pārstāvjiem.

Turpat blakus bērniem būs iespēja izmēģināt dažāda veida sportiskas aktivitātes un par to iegūt kādu gardu našķi. Mazajiem censoņiem, kuri vēl tikai mācās apgūt velosipēda vadīšanu, trenera uzraudzībā būs iespēja iemēģināt dažādas iekārtas, kuras simulē pilsētvidē sastopamus šķēršļus, ar ko nākas sastapties braucot ar velosipēdu. Šeit gan vēlams, lai katram mazajam līdzi tiktu paņemts savs braucamais.

Basketbola spēļu laikā, no plkst. 15.00 – 18.00, ikvienam interesentam būs iespēja aplūkot Smiltenes vidusskolas telpas. Ēkā varēs brīvi iekļūt, to apskatīt, jautājumu gadījumā būs iespēja vērsties pie vidusskolas dežurantes.

Smiltenes “Tepera” stadionā visas dienas garumā tiks aizvadītas veterānu futbola komandu spēles, kurās pulcējas komandas no visas Latvijas.

Teātra mākslas piekritējiem jādodas uz  Smiltenes Veco parku pie Brūža no plkst. 16.00 – 17.30 uz “DirtyDealTeatro” izrādi “Ēdenes dārzs”.

Galvenā svētku svinēšana notiks Tepera ezera promenādē, sākot no plkst. 11.00 – 15.00 garšas kārpiņas palutinās Elmārs Tannis piedāvājot gardas izklaides un meistarklases. Sadarbībā ar “Smiltenes pienu” plkst. 14.00 “Smiltenes piena steķa” vides objekta atklāšana. Plkst. 15.00 tiks paziņoti konkursa  “Dārza pērles” laureāti.

Dienas noslēgumā, kā īpaša dāvana Smilteniešiem un viesiem tiks piedāvātas vairākas populāru mūziķu uzstāšanās! Plkst. 20.00 uz skatuves kāps Šova X-faktors uzvarētāja, Dziedātāja Grēta Grantiņa, plkst. 21.30 lielākā Latvijas Hiphopa mūzikas apvienība “Kreisais Krasts”, plkst. 23.00 vakara un svētku kulminācijā uzstāsies Intars Busulis un Abonamenta orķestris, no plkst. 1.00-4.00 vakara nobeigumā ar jums zaļumballē kopā būs pieci atraktīvi un meistarīgi mūziķi- grupu “Stradivari”.

Svētku izskaņā, 16. jūlijā pēc Kapusvētkiem, visi ir laipni aicināti no plkst. 15.00 – 17.00 uz Vecā parka jauno estrādi, kur Skicēšanas un mūzikas festivāls “saMAŅA” uzstāsies Koncertā “Svētku atvadas vēlajiem svinētājiem”.

Līdztekus pilsētā no plkst. 9.00-18.00 Marijas ielā pie tirdzniecības centra “Centrs” norisināsies LVM kalnu divriteņu maratons.

Visas pilsētas svētku aktivitātes ir bez maksas.

 

Pilsētas svētku “Satiec Smilteni!” ietvaros notiks vairāki pasākumi, kuri saistīti ar sportiskām un veselību veicinošām aktivitātēm.
15. jūlijā no plkst. 15.00-18.00 sporta laukumā pie Smiltenes vidusskolas, Dakteru ielā 27, notiks Basketbola sacensības “Smiltenes pilsētas svētku Trakums”. Šajās sacensībās notiks vairākas basketbola spēles, kurās savstarpēji spēlēs noteiktu nozaru pārstāvji. Vienā no spēlēm sacentīsies Smiltenes novada deputātu komanda pret Smiltenes novada domes administrācijas komandu. Būs ar spēle starp Smiltenes deju un Smiltenes koru kolektīvu pārstāvjiem.
Turpat blakus bērniem būs iespēja izmēģināt dažāda veida sportiskas aktivitātes un par to iegūt kādu gardu našķi. Mazajiem censoņiem, kuri vēl tikai mācās apgūt velosipēda vadīšanu, trenera uzraudzībā būs iespēja iemēģināt dažādas iekārtas, kuras simulē pilsētvidē sastopamus šķēršļus, ar ko nākas sastapties braucot ar velosipēdu. Šeit gan vēlams, lai katram mazajam līdzi tiktu paņemts savs braucamais.
Smiltenes “Tepera” stadionā visas dienas garumā tiks aizvadītas veterānu futbola komandu spēles, kurās pulcējas komandas no visas Latvijas.
16. jūlijā no plkst. 9.00-18.00 Marijas ielā pie tirdzniecības centra “Centrs” norisināsies LVM kalnu divriteņu maratons. Latvijas valsts mežu MTB maratonā sacensības norit 4 dažādās distancēs, sniedzot iespēju ikvienam velobraucējam izmēģināt spēkus trasē. Piedāvājam Lielbāta MTB distanci (30-40 km), mammadaba Veselības un Jauniešu distanci (15-25 km), Maxima Bērnu braucienus, kā arī, sekojot riteņbraukšanas tendencēm pasaulē, mūsu sacensību programma tika papildināta ar Toyota GRAVEL distanci (55-70 km). Visās šajās aktivitātēs līdzi just var jebkurš un šie pasākumi apmeklētājiem ir bez maksas.
 
 
 
15. jūlija dienas noslēgumā, kā īpaša dāvana Smilteniešiem un viesiem tiks piedāvātas vairākas populāru mūziķu uzstāšanās!
Plkst. 20.00 uz skatuves kāps Šova X-faktors uzvarētāja, Dziedātāja Grēta Grantiņa,
plkst. 21.30 lielākā Latvijas Hiphopa mūzikas apvienība “Kreisais Krasts”,
plkst. 23.00 vakara un svētku kulminācijā uzstāsies Intars Busulis un Abonamenta orķestris,
no plkst. 1.00-4.00 vakara nobeigumā ar jums zaļumballē kopā būs pieci atraktīvi un meistarīgi mūziķi- grupu “Stradivari”.
 
 
 

Viedrades kvartāla iedzīvināšana

Vidusezera un Abula upes krastā Smiltenes centrā atrodas bijusī rūpnieciskā teritorija, kas nākotnē tiks pārveidota par modernu kompleksu. Šis komplekss būs piemērots gan inovatīvai uzņēmējdarbībai, gan sabiedriskai dzīvei, kur kopiena varētu pulcēties un piedalīties dažādos kultūras un sabiedriskos pasākumos un aktivitātēs.

Lai gan teritorijas pārbūve vēl tikai būs, Pils ielas 9 jeb topošais Viedrades kvartāls “atdzīvosies” jau šīs gada Smiltenes pilsētas svētkos “Satiec Smilteni”.

Svētku ietvaros, 15. jūlijā, tur paredzēta plaša neordināru pasākumu programma lieliem un maziem. Simboliski tiks likti pamati jaunajai bibliotēkai – Savvaļas mākslinieki Andris Eglītis un Marija Luīze Meļķe no plkst. 13.00 līdz vēlam vakaram aicinās visus uz kopēju un nesteidzīgu grāmatu lasīšanu āra bibliotēkā. Mākslinieki dienas laikā arī veidos dzejas impulsu uzrakstus uz rūpnīcas ēkas sienām. Savukārt no plkst. 13.00 līdz 16.00 māksliniece Ruta Marta Jansone aicinās visus interesentus uz asfalta veidot kaligrāfijas jeb daiļrakstības mākslas darbus.

No plkst. 18.00 līdz 21.00 būs iespējams vērot un iesaistīties Gundegas Evelones unikālajā performancē, mākslas notikumā “Nepatīkamo lietu iznīcināšanas darbnīca 7 cēlienos”.

Visas dienas garumā kvartālā, vienā no garāžas ēkām, varēs atveldzēties Bārā, kur saimniekos Sidra darītava “Abuls”. Tur pat no plkst. 15.00 līdz 19.40, vairākos piegājienos, uzstāsies un rosinošu atmosfēru veidos izcilais mūziķis, ģitārists un komponists Edgars Rubenis. Savukārt kvartāla plašākajā telpā pa dienu notiks deju meistarklases pie lieliskiem horeogrāfiem, kurās būs iespēja pievienoties ikvienam kustību un dejas mīlētājam.

Laika posmā no plkst. 14.00 līdz 17.00, nomainot viens otru pa pusstundai, meistarklases vadīs horeogrāfi Artūrs Fajatkins (hip hop dejas) un Rolands Meržejevskis (jazz un mūziklu dejas).

No plkst. 21.00 līdz 22.00 kvartāla krāsotavas telpā visus aicinām uz Reivu ar Kasparu Groševu, Ug_Ug_Ugg_Ugg  un DJ KRII.

 

Uzziņai:

“Kaspars Groševs ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Audiovizuālās mediju mākslas nodaļas Vizuālās komunikācijas apakšnozares bakalaura un maģistra programmas. Kopš 2014. gada viņš ir mākslinieku vadītās galerijas “427” līdzdibinātājs un kurators.

Kopš 2006. gada K. Groševs aktīvi piedalās gan Latvijas, gan starptautiskās izstādēs, performancēs, kultūras notikumos kā mākslinieks, kuru interesē idejas par mākslas, kuratoriālās, skaņas prakšu procesualitāti un to savstarpējo robežu šķīdināšanu un izpludināšanu. Darbojoties ar eksperimentālo elektronisko mūziku jau kopš 90-to gadu beigām, Groševa izstādēs skaņa bieži parādās kā organisks papildinājums vizuālajām metodēm, kurās pieaugošu lomu ieņem zīmēšanas un glezniecības prakse. Groševa darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas kolekcijā, kā arī daudzās privātkolekcijās Latvijā un ārvalstīs. 2020. gadā nominēts Purvīša balvai.”

 

“Uģis Krastiņš, kurš pazīstams arī kā Ug Ug Ugg Ugg un trešdaļa no apvienības “STABS”. Uģis pērn bijis viens no ražīgākajiem vietējiem mūziķiem. Pats paguva izdot 5 albumus: “Izlasīte (demo)”, “Pusmūža krīze, kas ilgst pusi mūža”, “NAKTHTTPS”, “Krīze” un “Seržants Bēda”. Uģis daudz laika arī pavada “Barona Buduārs” studijā, strādājot pie citu zināmu un mazāk zināmu alternatīvo mūziķu daiļrades. “

 

DJ KRII (īstajā vārdā Kristaps Krievs) šobrīd strādā kā audioproducents reklāmas aģentūrā “!MOOZ”. Savā radošajā darbībā kopīgi veidojis projektus ar Ozolu, Gustavo, R-Visu, Gacho, Arni Medni, Ievu Akurateri, Kasparu Bindemani, Regnāru Vaivaru u. c. Strādājis ar teātri “Umka.lv”, režisori Ilzi Olingeri Jaunajā Rīgas teātrī un Regnāru Vaivaru Nacionālā teātra izrādē “Galka Matalka”.

 

Zane Ērgle- Mežule
Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes,
Mārketinga un komunikācijas speciāliste