2023. gada 29. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Pilsētas svētkos nāc un satiec Smilteni arī bibliotēkā

Smiltenes bibliotēka Pilsētas svētku2023 SATIEC SMILTENI  laikā pašā vasaras viducī, 15. jūlijā, aicina uz kopīgu svinēšanu. Bibliotēkas telpās būs iespēja gan aplūkot izstādes, gan piedalīties ģimeņu radošā nodarbē “Celies spārnos”, gan fotografēties kopā ar Loti pie bibliotēkas ieejas. Bibliotēka sestdienā būs atvērta no pl. 8.00 līdz 13.00.

Vai iespējams vienlaikus ielūkoties pagātnē, būt šeit un tagad un raudzīties nākotnē? Vai var atrasties uz zemes un tomēr debesīs traukties? Vai ir iespēja piedzīvot vasaras svelmi pilsētā un ienirt ūdeņu veldzējošās dzīlēs? Var! Jums tikai jāienāk Smiltenes bibliotēkā Pilsētas svētkos un jāļaujas piedzīvojumam! Esam padomājuši, lai iepriecinātu ikvienu apmeklētāju – gan bērnu, gan pieaugušo, lai ikvienam būtu iespēja ļaut vaļu iedvesmai un iztēlei.

Smiltenes bibliotēka šogad dzīvo simtgades zīmē, tāpēc bibliotēkas darbinieki sagatavojuši 100 gadu jubilejai veltītu  izstādi “Un vairāk nekā gadusimtu garu, No tās uz ļaudīm gaismas stari skrien…” Šos vārdus bibliotēkai veltījusi novadniece, dzejniece K. Apškrūma. Izstādē ikviens aicināts iepazīties ar bibliotēkas darbības un ēku vēsturi. Jau gadsimta garumā bibliotēka Smiltenē saviem apmeklētājiem kalpo kā zināšanu un informācijas avots. 53 gadus – kopš 1970.gada – Pieaugušo lasītāju apkalpošanas nodaļa atrodas ēkā, kas celta 1880. gadā, tomēr nerimstoši lolojam sapni par savu Gaismas pili – jaunu, skaistu, modernu ģimenes bibliotēku. Atnākot un aplūkojot izstādi, ir iespēja paceļot laikā un ieraudzīt bibliotēku un to raksturojošus elementus dažādos laika posmos no pirmsākumiem līdz mūsdienām.

No 10.jūlija bibliotēkā apskatāma arī  Smiltenes Mākslas skolas audzēkņu tekstildarbu izstāde “Noslēpumainā zemūdens valstība”. Nāciet un ienirstiet Mākslas skolas audzēkņu uzburtajā zemūdens pasaulē!

Tikai līdz 15.jūlijam vēl var paspēt piedzīvot unikālu iespēju un ieraudzīt trīs jaunākās novadnieka Aleksandra Luhaera gleznas bibliotēkas periodikas lasītavā. Smiltenes bibliotēka ir vienīgā vieta Latvijā, kur skatīt vienu no tām –  Andreja Rubļevska ikonas  “Svētā Trīsvienība” kopiju, jo pēc izstādes slēgšanas to vedīs uz Franciju.

Domājot par jaunāko lasītāju interesēm, Pilsētas svētku tirdziņa laikā ikvienam piedāvājam iespēju draudzēties ar iemīļotu tēlu Loti un uz ielas pie bibliotēkas nofotografēties ar šo animācijas filmu un grāmatu varoni, lai iemūžinātu lieliskas atmiņas jūsu pašu radītās fotogrāfijās.

Kā cepurīte uz saldējuma un ķirsītis uz svētku kūkas iecerēta un apmeklētājiem kopā ar bērniem sagatavota radoša darbošanās bibliotēkas telpās “Celies spārnos”. Šī kopīgā darbošanās aizņems vien 10-15 minūtes laika, bet paliks atmiņā, jo ļaus piedzīvot bērnību un uzburt lidmašīnu, kas spēj uzlidot augstumos un vienlaikus paliek kā svētku dāvana bibliotēkas simtgades jubilejas svētkos, kā arī sniedz vērtīgu informāciju par Smiltenes bibliotēku.

Nāciet uz bibliotēku! Mēs jūs gaidām. Piedzīvojam un svinam svētkus kopā, SATIEKOT SMILTENI 2023!

Telefons informācijai: 64773030, 26449145
Pasākumu laikā var tikt fotografēts un/vai filmēts.

 

Informāciju sagatavoja:
Jolanta Zirne,
Smiltenes novada bibliotēkas vecākā bibliotekāre
E-pasts: [email protected]