2023. gada 23. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Plānotas militārās mācības Raunas pagastā

Saskaņā ar mācību plānu no 26. augusta līdz 28. augustam (26.08.2022.-28.08.2022.) Raunas pagastā notiks Zemessardzes 27. kājnieku bataljona zemessargu mācības.

Tās notiks Raunā, Raunas apkārtnē, Rozēs, to apkārtnē, Zaķīšu meža masīvā, kā arī atsevišķi mācību elementi būs uz autoceļiem: Rauna – Smiltene; Rauna – Cimza – Lisa.

Mācībās plānoti dažādi taktiskie vingrinājumi, piemēram, patruļas, automašīnu pārmeklēšana, novērošana. Uzdevumus mācību dalībnieki veiks gan formās, gan civilajā apģērbā.

Mācībās var tikt izmantota mācību munīcija un sprādzienu imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet nerada draudus apkārtējo cilvēku veselībai un dzīvībai. Tie netiks izmantoti diennakts tumšajā laikā. Mācību dalībnieki ir apmācīti apieties ar šiem līdzekļiem un ievēro drošības noteikumus.

Mācību laikā ir iespējams saskarties ar zemessargu patruļām uz autoceļiem, tās būs īslaicīgas un būtiski neaizkavēs autovadītājus.

Pārvietošanās ar autotransportu notiks tikai pa ceļiem, neradot satiksmes apgrūtinājumus. Aktivitātes diennakts tumšajā laikā tiks veiktas iespējami tālāk no apdzīvotām vietām.

Mācībās tiks ievērotas ugunsdrošības prasības, vides aizsardzības pasākumi un garantējam izmantotās teritorijas sakopšanu.

Mācību finālā, 28. augusta pusdienas laikā, pulcēsimies Raunas centrā, netālu no autoostas, lai ieturētu pusdienas un aprunātos/nofotografētos ar iedzīvotājiem.

Militāro mācību regulārai norisei ir būtiska loma, lai uzturētu un stiprinātu Nacionālo bruņoto spēku kaujas spējas. Mācībām vienmēr jābūt nemainīgi augstā līmenī, lai zemessargi un karavīri vienmēr būtu gatavi savlaicīgi reaģēt uz potenciāliem apdraudējumiem un garantētu Latvijas drošību.

Savukārt sadarbības stiprināšana gan ar valsts un pašvaldību iestādēm, gan dažādu nozaru komersantiem un to iesaiste militārajās mācībās,  stiprina valsts aizsardzības sistēmu.

            Lūdzam iedzīvotājus izturēties ar izpratni.

 

Informāciju sagatavoja:

Zemessardzes 27.kājnieku bataljona

Civilmilitārās sadarbības speciāliste

Solveiga Leitlande

Tālr.: 22446745