2024. gada 18. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Priekuļos notiks militārās tehnikas izstāde un jauniešu izglītošana militārajā jomā

Ceturtdien, 7. aprīlī, no plkst. 11.00 līdz 12.00, Priekuļos, Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikuma teritorijā Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde kopā ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu vadīs izglītojošu lekciju audzēkņiem.

Savukārt vietējiem iedzīvotājiem no plkst. 12.00 līdz 15.00 būs iespēja apmeklēt militārās tehnikas izstādi, atzīmējot NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas piecgadi.

Pirmajā lekcijas daļā audzēkņi tiks iepazīstināti ar NATO organizācijas struktūru un lomu, kā arī ar  līdzšinējo sadarbību ar Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi. Otrajā lekcijas daļā Kaujas nodrošinājuma bataljons informēs jauniešus par dienesta iespējām un aktuālajām vakancēm Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Jau ziņots, ka 2016. gadā NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību. Savukārt 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē notika svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1500 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

 

Iedzīvotāju ievērībai!

Pa Latvijas autoceļiem pārvietosies Nacionālo bruņoto spēku militārā tehnika maršrutā -Ādaži-Cēsis-Ādaži.

Bruņotie spēki aicina ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem.

Iespēju robežās operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija, Facebook lapā @Latvijasarmija, kā arī Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Facebook lapā @MehanizetaBrigade.

 

Informāciju sagatavoja:

Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes

Preses virsnieks

Virsleitnants Jurģis Baumanis

Tālrunis: 27106853

E-pasts: [email protected]