2022. gada 20. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Projekta „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai” aktivitātes Smiltenes novadā maijā un jūnijā

Turpinās projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai” ietvaros organizētās aktivitātes Zoom platformā un klātienē.

Iedzīvotāji aicināti būt sportiski aktīviem un pavadīt laiku sportojot – sev drošā vidē – svaigā gaisā vai iekštelpās, jo regulāras fiziskas aktivitātes ir labas veselības un pašsajūtas priekšnoteikums jebkurā vecumā!

Pirms nodarbības apmeklēšanas, iedzīvotāji tiek lūgti izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt nodarbības, ja ir pamanīti kādi saslimšanas simptomi vai novērota slikta pašsajūta, kā arī iedzīvotājiem ar hroniskām slimībām izvērtēt savas spējas piedalīties nodarbībās.


Lai piedalītos kādā no tiešsaistes nodarbībām:  

  • Pieslēdzieties no datora vai kādas citas viedierīces Zoom tiešsaistes platformai īsu brīdi pirms Jūsu izvēlētās aktivitātes norises laika;
  • Pieslēdzoties, lietotājvārda ailē ierakstiet pilnu savu vārdu un uzvārdu. Pirms nodarbības/ vai nodarbības laikā lūgums reģistrēties sadaļā Čats;
  • Izvēlieties sev ērtāko telpu vingrojumu veikšanai, lai iespējams veikt brīvas un netraucētas kustības;
  • Novietojiet viedierīci tā, lai viegli redzēt pasniedzēja norādījumus;
  • Lūgums video kameru turēt ieslēgtu nodarbības laikā.

VINGROŠANAS nodarbības fizioterapeita vadībā

Vingrot aicināti iedzīvotāji visās vecuma grupās, izvēloties savam sagatavotības līmenim atbilstošu nodarbības intensitāti. Nodarbības paredzētas, lai uzlabotu fizisko formu, veicinātu vielmaiņu, mazinātu tauku daudzumu, tonizētu ķermeņa muskulatūru, stiprinātu muskuļus, saites un locītavas.

Vingrošanas nodarbības vada fizioterapeite Baiba Gutāne.

Nodarbības notiek:

Maijā

Klātienē

Svētdienās –    8.,15.,22.,29. maijā

Plkst. 17.00 – 18.00

Palsmanes kultūras namā, Palsmanes pagastā, Smiltenes novadā

Tiešsaistes platformā “ZOOM” 

Otrdienās un ceturtdienās       3.,5.,10.,12.,17.,19.,24.,26. un 31. maijā

Plkst. no 18.00 – 19.00

Zoom pieslēgšanās saite:

https://us02web.zoom.us/j/81166823385?pwd=elNwWmtIa0ZzOTVzdEYvNlJqOUMvZz09

Meeting ID: 811 6682 3385, Passcode: 580647

Jūnijā

Klātienē

Ceturtdienā – 9.,16.,30. jūnijā

Plkst. 18.30 – 19.30

Sporta kompleksa “Teperis” stadionā, Smiltenes pagastā, Smiltenes novadā.


JOGAS nodarbības

Jogas nodarbību mērķis ir apgūt prasmes saglabāt veselību un spēkus, harmoniski mijiedarboties ar iekšējo un ārējo pasauli, pielietot šīs prasmes ikdienā. Nodarbībās tiek apgūtas jogas pamata pozas, elpošanas vingrinājumi, stresa mazināšanas tehnikas, kā arī fizisku vingrinājumu kompleksi (locītavu, mugurkaula, gremošanas sistēmai), elpošanas prakses, kas palielina enerģiju.

Jogas nodarbības vada  jogas speciāliste Dana  Langenfelda.

Nodarbības notiek

Maijā

Klātienē

Otrdienās –   3.;10.;17.;24. un 31. maijā

Plkst. 18.00 – 19.30

Grundzāles kultūras nama zālē, Tilta ielā 5, Grundzāles pagastā, Smiltenes novadā

Tiešsaistes platformā “ZOOM

Pirmdienās –    2.;9.;16.;23. un 30. maijā

Plkst. 18.00 – 19.30

Zoom pieslēgšanās saite:

https://us02web.zoom.us/j/85899760722?pwd=dGVINm93ZGRJdWwxYVhmWDZzZzNqQT09

Meeting ID: 858 9976 0722   Passcode: 881548

Jūnijā

Klātienē

Pirmdienās – 6.,13.,20.,27. jūnijā

Plkst. 18.30 – 20.00

Sporta kompleksa “Teperis” stadionā, Smiltenes pagastā, Smiltenes novadā.


CROSSFIT vingrošanas nodarbības 

Nodarbības paredzētas funkcionālo un augstas intensitātes sporta treniņu piekritējiem gan ar, gan bez pieredzes. Regulāri piedaloties šādas vingrošanas nodarbībās, iespējams uzlabot ne tikai savu fizisko pašsajūtu, bet arī mazināt stresu un garīgo izdegšanu. Nodarbības paredzētas visai ģimenei, ikvienam, kas vēlas iesaistīties vidējas slodzes fiziskās aktivitātēs, attīstīt kustību motoriku un stiprināt sirds un asinsvadu veselību.

CROSSFIT vingrošanas nodarbības vada  pasniedzēja Dace Dzilna.

Nodarbības notiek:

Klātienē

Sestdienās       7.;21. un 28. maijā

                        4.;11. un 18. jūnijā

Plkst. 10.00-11.00

Sporta kompleksa “Teperis” stadionā, Smiltenes pagastā, Smiltenes novadā

Pieteikšanās klātienes nodarbībai pa tālruni 22028156


NŪJOŠANAS nodarbības 

Novada  iedzīvotāji tiek aicināti uz nūjošanas  nodarbībām pieredzējušas instruktores vadībā! Tiem, kam vēl nav savas nūjas, tiks nodrošināta iespēja tās saņemt nūjas. 

Nūjošanas pozitīvie efekti samazina sāpes un sasprindzinājumu plecu – kakla daļā; īpaši noderīga sirds un asinsvadu, muguras, locītavu, elpošanas un nervu sistēmas slimību, kā arī osteoporozes un diabēta profilaksei; paātrina sirdsdarbību vismaz par 10-15 sitieniem minūtē, kas nodrošina sirds muskuļa izturības palielināšanos; mazina stresu, palīdz kā saslimšanu profilakse.

NŪJOŠANAS nodarbības vada  nūjošanas instruktore Vineta Veismane.

Nodarbības notiek:

Klātienē

Otrdienās        17.;24. un 31. maijā

                        7.,14.,21.,28. jūnijā

Plkst. 19.00

Satikšanās pie ” Pilskalna sarga ”  Drandu ielas galā,  Smiltenē

Pieteikšanās nodarbībai obligāta zvanot uz tel. 26525276 Vinetai Veismanei, vai rakstot Whatsapp


PELDĒŠANAS un PIRTS apmeklēšanas aktivitāte SENIORIEM  Priekuļu peldbaseinā “Rifs”

Nodarbībām var pieteikties Smiltenes novada iedzīvotāji no 54 gadu vecuma. Vecāki cilvēki, apmeklējot peldēšanas nodarbības un pirts procedūras, var izkustināt savu ķermeni, izstiepties un saglabāt lokanību, izveicību un dzīvesprieku. Abi pasākumi mazina noguruma pazīmes, uzlabo dzīves kvalitāti, kā arī fiziskās aktivitātes veicina vispārējo veselības uzlabošanos (it sevišķi sirds un asinsvadu veselību), pagarina mūža ilgumu.

Plānotie datumi peldēšanas un pirts apmeklēšanas nodarbībām senioriem:

Datums Diena Laiks
08.05.2022 Svētdiena

Plkst.11 – 12

Nodarbības ilgums – 1 stunda.

Pulcēšanās un  izbraukšana ar autobusu uz Priekuļiem plkst. 10.00 no Smiltenes Baznīcas laukuma stāvlaukuma.

Vietu skaits ir ierobežots, iepriekšējs pieraksts obligāts. Pieteikšanās pie Sociālā dienesta darbinieces Anitas Šteinbergas pa tālruni 28680831, darba dienās no 8.00 -17.00. 


Velobrauciens “Brauc brīvi”  Raunā

4. maijā pēc vairāku gadu pārtraukuma Raunā norisināsies velobrauciens “Brauc brīvi”. Tā mērķis ir popularizēt velosportu, veicināt un sekmēt brīvā laika pavadīšanu sportojot. Velobrauciens ir lieliska iespēja pavadīt dienu sportiskās aktivitātēs. Ikviens velo entuziasts ir aicināts pārbaudīt savus spēkus un prasmes sacensībās, kurā paredzētas distances katram vecumam un spējām.

Pulcēšanās: Raunas stadionā 4. maijā

Reģistrācija no 10.00 līdz 11.00

Starts bērniem 11.15

Starts pieaugušajiem 12.00

Tautas distancē nav nepieciešams kalnu divritenis, viena apļa garums 12,5 km.

MTB distancē – divi apļi ar kopējo garumu 25 km.

Vairāk informāciju par pasākumu var iegūt sazinoties ar Andri Abramovu pa tālruni 29197735


Velobrauciens “Ieriteņo vasarā” 

  1. maijā iedzīvotāji aicināti piedalīties ikgadējā velobraucienā “Ieriteņo vasarā!”, kas šogad norisināsies Apes pilsētā.  Dalībniekiem tiks piedāvāti 2 apļveida maršruti apmēram 20 un 40 km garumā, lai katrs interesents varētu izvēlēties saviem spēkiem un vēlmēm atbilstošāko. Maršrutus varēs izbraukt vadoties pēc marķējuma dabā un izmantojot gpx navigācijas failu.

Abi maršruti sākās un noslēdzās Apes pilsētā.

Izbraukšanas laiks – plkst. 10:30.

Vairāk informācija par pasākumu tiks publicēta pašvaldības mājaslapā https://smiltenesnovads.lv vienu nedēļu pirms pasākuma, kā arī informāciju var iegūt sazinoties ar Smiltenes Tūrisma informācijas centru pa tālruni 29395200.


 

 

Visas nodarbības ir bezmaksas un tajās var piedalīties ikviens Smiltenes novada iedzīvotājs.

Mainoties epidemioloģiskajai situācijai valstī, projekta aktivitāšu veids un norises laiks var mainīties. Lūdzam sekot līdzi jaunākajai informācijai Smiltenes novada pašvaldības mājaslapā https://smiltenesnovads.lv, sadaļā Bezmaksas pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Smiltenes novadā.

—————-

Visas nodarbības tiek īstenotas darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros, realizējot projektus:

„Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Smiltenes novadā (9.2.4.2/16/I/052)”. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem un tiek īstenots līdz 01.09.2023. Kopējais finansējums 253592,00 EUR.

“Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Apes pilsētā, Apes, Gaujienas, Trapenes un Virešu pagastos (9.2.4.2/16/I/057)”. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem un tiek īstenots līdz 31.08.2023. Kopējais finansējums 75 389.00 EUR.

“Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanas pasākumi Raunas un Drustu pagastos (9.2.4.2/16/I/043)”. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem un tiek īstenots līdz 09.12.2022. Kopējais finansējums 69 490.00 EUR.

Sagatavoja:

Attīstības un plānošanas nodaļa

Smiltenes novada pašvaldība


AKTIVITĀŠU ARHĪVS

2021. gads 

OKTOBRIS

NOVEMBRIS

DECEMBRIS

2022.gads

JANVĀRIS

FEBRUĀRIS

MARTS

APRĪLIS