2021. gada 20. okt.
A- A A+
Viegli lasīt

Projektu konkursā atbalstu gūst astoņas ieceres

 

 

Noslēdzies Alūksnes un Apes novada fonda un biedrības “Daibes ilgtspējas centrs” organizētais 16. projektu konkurss “Atbalsts iedzīvotāju iniciatīvām”. No 22 iesniegtajiem projektiem finansējumu saņems astoņas ieceres par kopējo summu 5000 eiro.

Vislielāko vērtētāju atbalstu saņēma biedrības “Jauniešu centrs “Jaunanna”” un Jaunannas un Kalcempju iedzīvotāju grupu kopprojekts “Par ziediem un tauriņiem sniegā”. Projekts paredz iesaistīt minēto pagastu seniorus kopīgās nodarbēs, tā mazinot sociālo atstumtību. Paredzēta sadziedāšanās, Ziemassvētku floristikas darbnīca, mākslas un deju stundas, seniorus apmācīs strādāt ar viedtālruni, notiks senioru dārza svētki ar Brīvbodi un fotosesiju.

Otru augstāko vērtējumu saņēma biedrība “Vilkmuiža 2011” no Bilskas pagasta, kas varēs izveidot atpūtas vietu upes krastā iepretim Mēru muižai  un pilnveidot blakus esošo riteņbraukšanas trasi projektā “Mēru pumtrack”. Taps pumptrack velotrase ar nelieliem kalniņiem.

Biedrība “Jaunieši Alūksnes novadam” projektā ““Vides spēles” – mācies caur rotaļām!” izveidos vides spēles pirmsskolas vecuma bērniem pirmsskolas izglītības iestādē “Sprīdītis”. “Sprīdītī” cita projekta ietvaros, ko iesniedza 3. grupas vecāki, taps āra klase.

Biedrības “Ilzenes attīstībai” projektā “Ilzenes apdzīvotās viensētas četros gadalaikos” veidos foto materiālu par Ilzenes pagasta apdzīvotajām viensētām četros gadalaikos un dokumentēs māju īpašnieku atmiņas. Apkopoto informāciju varēs apskatīt izstādē un foto grāmatā, kas būs gan drukātā, gan digitālā formātā.

Alūksnes invalīdu biedrība projektā “Tik pat kā “Riču Raču”” iegādāsies ne tikai galda spēli “Riču Raču”, bet arī šahu, dambreti, novusa galdu ar inventāru, “Uno”, spēļu kārtis, “Scrabble”, ko izmantos gan iknedēļas spēlēšanai, kā arī organizēs spēļu turnīru starp Alūksnes, Balvu, Gulbenes un Medņevas invalīdu biedrībām.

Biedrība “Piegauja” Virešu pagastā labiekārtos atpūtas vietu Vizlas dabas takā pie unikālā arkveida tilta, Paredzēts uzstādīt koka solus un galdus.

Latviešu – igauņu kultūras biedrība “Stīga – Keel” un domu biedru grupa “Novadpētnieki” Veclaicenē organizēs ekspedīciju pa citādo Veclaiceni. Apzinās Veclaicenes pagasta vēsturiskās robežas, apkopos stāstu video materiālā nākamajām paaudzēm. Projekta ietvaros sakops Veclaicenes pareizticīgo draudzes kapsētu.

Vērtēšanas kopsavilkuma tabula

Projektu pieteikumus vērtēja žūrija, kurā bija biedrības “Daibes ilgtspējas centrs” pārstāvji, ziedotāji, kuri ziedojuši 16. projektu konkursam, fonda pārstāvis, pašvaldību pārstāvji un uzņēmēji. Fonda valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece pauž prieku, ka projektu pieteikumi saņemti arī no Smiltenes novada teritorijas. “Projektu konkursu organizējām 16. reizi, bet Smiltenes novada teritorijai šis bija pirmais. Paldies, ka uzticējās fondam,” saka Dz. Zvejniece.

Līgumu parakstīšana notiks 15. oktobrī no pulksten 13.00 līdz 15.00 Alūksnes novada Sabiedrības centrā.

Alūksnes un Apes novada fonds aicina ziedot nākamajam 17. projektu konkursam, kad arī atbalstu varēs saņemt dažādas iedzīvotāju iniciatīvas.

Informāciju sagatavoja:
Agita Bērziņa

 

EPIDEMIOLOĢISKĀ SITUĀCIJA NOVADĀ

KalendārsSlider