2023. gada 30. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Projektu konkursa “Esi uzņēmējs Smiltenes novadā!” ideju īstenotāji atzīst pašvaldības finansējuma nozīmi uzņēmējdarbības attīstībai

2023. gada 30. jūnijā uzņēmējdarbības konkursa “Esi uzņēmējs Smiltenes novadā!” ideju īstenotājus apmeklēja Smiltenes novada pašvaldības pārstāvji un konkursa komisija, lai aplūkotu, kā piešķirtais finansējums palīdz sekmēt uzņēmējdarbību un sniegtu ieteikumus turpmākai attīstībai.

Konkursa “Esi uzņēmējs Smiltenes novadā!” konkursa laureātu apmeklējums pēc projekta īstenošanas ir vairākkārtēja komisijas un pašvaldības tradīcija, kas ļauj veidot priekšstatu par konkursa nozīmi komersantu attīstībai un apspriest turpmākos mērķus, tajā skaitā apspriežot sadarbības iespējas.

Šogad vizītes tika organizētas pie 2021. gada konkursa laureātiem un arī pie vienas no 2022. gada finansējuma saņēmējām.

Pirmā vizīte norisinājās pie Kaspara Liepiņa, kurš 2021. gadā projektu bija iesniedzis, lai izveidotu koka apstrādes uzņēmumu. Kaspars iepazīstināja apmeklētājus ar iegādātajām iekārtām un koka darinājumu prototipiem – komisijai bija iespēja aplūkot bērniem izveidoto koka smilšu kasti ar jumtu. Tuvā nākotnē plānots prototipu izvietot iedzīvotājiem redzamā vietā, lai informētu par iespēju veikt pasūtījumu dažādākajiem koka izstrādājumiem.

Sekoja apmeklējums pie Baibas Gutānes-Lapiņas, kura nu jau izveidojusi fizioterapeita praksi, uzņēmumu SIA “FIZIO DĀRZS”. Fizioterapeite un uzņēmēja atzina, ka pašlaik klientu pieplūdums ir pietiekošs, ņemot vērā, ka par pašvaldības atbalstu iegādātā triecienviļņa terapijas iekārtas tuvākajā apkārtnē neviens citam nav, līdz ar to arī ārsti gan no Smiltenes, gan blakus novadiem nosūta uz procedūrām. Atbalsts ļāvis veiksmīgi papildināt un izvērst piedāvājuma klāstu un līdz ar to – veiksmīgi attīstīties un arī palīdzēt lielākam iedzīvotāju skaitam, kuriem tiek sniegta iespēja saņemt pakalpojumu, ilgi negaidot rindā.

Interesants apmeklējums izvērtās pie ZS “Saimnieki” īpašniekiem Lienes un Kristapa Strazdiņiem, kuri iepazīstināja ar projekta ietvaros iegādāto rindstarpu rušinātāju un tā funkcionalitāti, kas krietni atvieglo ikdienas darbu dārzos, ļaujot ātri atbrīvoties no nezālēm. Tāpat saimnieki dalījās interesantos pieredzes stāstos par pašreizējo sadarbību, pārdodot sezonālus dārzeņus un garšaugus sadarbības partneriem, izpildot dažādas vēlmes un prasības. Īpašu atzinību guva ieviestā ideja par pašapkalpošanās veikaliņu, kurā iespējams iegādāties svaigus dārzeņus un garšaugus.

Noslēdzošajā vizītē tika apmeklēts elektrotransports jeb vilcieniņš “Līvens”, kuru šoreiz vadīja projekta pārstāve Ina Staško. Visi apmeklētāji tika iepazīstināti ar sniegto pakalpojumu – izvesti pilnā vilcieniņa tūrē pa Smiltenes pilsētu, kas pat vietējiem atklāja kādas neredzētas un jaunas pilsētas šķautnes un uzlādēja pozitīvām emocijām.

Kopumā novērtēta tika visu jauno komersantu vēlme attīstīties, darboties izvēlētajā nozarē un redzējums tuvākai vai tālākai nākotnei, kas arī konkursa organizatoriem apstiprināja nozīmi katram atbalstam, kas var sniegt būtisku atspērienu uzņēmējdarbības attīstībai ikvienam novada iedzīvotājam!

Beāte Putniņa

Smiltenes novada pašvaldības

Attīstības un plānošanas nodaļas

Uzņēmējdarbības speciāliste