2023. gada 30. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Publikācija par smiltenieša Renāra Augas vēstīto BMX projektu – Francijas Olimpiskās komitejas žurnāla lappusēs

Smiltenietis, BMX treneris un braucējs Renārs Auga divarpus gadus Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padomes (LSIIDP) projektu komandas sastāvā piedalījies Erasmus+ projekta “Training to Win” jeb “Trenēties, lai uzvarētu” īstenošanā, izstrādājot apmācību programmu BMX treneriem, braucējiem, sacensību organizatoriem un citiem šajā sporta veidā iesaistītajiem visā Eiropā. Sportists ne reizi vien guvis panākumus starptautiskās sacensībās, un šajā reizē paliekošas pēdas starptautiskā mērogā atstājusi LSIIDP veidotā publikācija par projektu, kurā Renārs ir projekta vēstnieks, un BMX sporta attīstību Latvijā – tā publicēta Francijas Olimpiskās komitejas žurnālā.

LSIIDP projektu īstenojusi kopā ar vēl piecām sporta jomas un, konkrēti, riteņbraukšanu saistītām Eiropas organizācijām. Tā mērķis ir veicināt izglītību sportā, īpašu uzmanību veltot BMX sporta veidā nepieciešamo prasmju attīstībai un treneru apmācībai, lai pilnveidotu sportisko karjeru un jauno sportistu drošību. Renārs aktīvi darbojies gan apmācību programmas tapšanā, gan projektā kopumā. Viņš arī sevi pierādījis kā atbildīgs projekta vēstnieks, kas ar savu pieredzi, izaugsmi un sasniegumiem spējis rādīt piemēru jaunajiem braucējiem, ka līdzteku sporta karjerai nozīmīga ir arī izglītības iegūšana.

Pēc divarpus gadu perioda šobrīd projekts ir finiša taisnē, bet lai turpinātu minētā BMX projekta ideju un pēc Francijas Pjēra de Kubertēna komitejas viceprezidenta Žila Lekoka (Gilles Lecocq) lūguma LSIIDP projektu vadītāja Sandija Zaļupe kopā ar “Training to Win” projekta koordinatori Selija Marsenu (Celia Marcen) no Spānijas BMX skolas “Saragosa” sagatavoja minēto rakstu, kas publicēts Francijas Pjēra de Kubertēna komitejas ikgadējā žurnāla 2023.gada pirmajā izlaidumā. Francijas Pjēra de Kubertēna komiteja, kas dibināta 1950.gadā ar nosaukumu Nacionālā sporta, fizisko aktivitāšu un brīvdabas aizsardzības un attīstības asociācija, ir viena no Francijas sporta ētikas komitejām. Šīs komitejas žurnāls tiek izdots divas reizes gadā. Komitejas viceprezidents, kurš ir LSIIDP partneris arī citos Erasmus+ projektos, rakstu publicēšanai iztulkojis franču valodā.

Projektu “Training to Win” līdzfinansē Eiropas Savienība.

Informācija par projektu atrodama LSIIDP mājas lapā šeit

 

Diāna Zaļupe
LSIIDP valdes priekšsēdētāja