2024. gada 23. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

“RaSmA pin bizi” ietvaros Smiltenes apriņķa deju kolektīvu koncerts “Sadancis 2024”

Smiltenes novadā izveidojusies jauna māksliniecisko norišu sērija – “RaSmA pin bizi”, lai kopā sāktu pīt mūsu novada kultūras bizi ceļā uz nākamajiem Dziesmu un deju svētkiem. Šis ir pasākums, kurā savijas skaņas, kustības un teātra māksla, iekļaujot vietējo kopienu aizraujošā kultūras piedzīvojumā.

Notikuma “RaSmA pin bizi” centrā ir kori, deju kolektīvi, amatierteātri un vokālie ansambļi, kas visa gada garumā rādīs savu kolektīva varēšanu. “RaSmA pin bizi” ne tikai sniedz izdevību izcelties mākslinieciski, bet arī kopiena sanāk kopā, radot brīnišķīgu saikni starp mākslu un cilvēkiem. Tas ir notikums, kurā ikviens var piedalīties, gan uz skatuves, gan skatītāju krēslā.

23. martā plkst. 18.00 Smiltenes Kultūras centrā turpināsim pīt kultūras bizi Smiltenes apriņķa deju kolektīvu koncertā “Sadancis 2024”. Koncertā piedalīsies A, B, C, D, E un F grupas, kopā 13 kolektīvi, katrs dejojot 2 – 3 dejas no sava kolektīva repertuāra. Žūrijas sastāvu šoreiz veidos Reinis Rešetins- Smiltenes un Talsu deju apriņķa virsvadītājs, horeogrāfs un pasniedzējs, Edgars Raginskis- Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes Kultūras jomas vadītājs un visi Smiltenes novada deju kolektīvu vadītāji.

Savukārt, 20. aprīlī Gaujienas Tautas namā savas spēcīgās balsis demonstrēs novada kori,  rudenī uz Blomes Tautas nama jaunās skatuves savu aktiermeistarību rādīs Smiltenes novada amatierteātri. 

Informācijai: “RaSmA pin bizi” nosaukums radies 2021. gadā apvienojoties Smiltenes novadam ar Apes un Raunas novadiem. Pirmie burti no šo novadu nosaukumiem veido salikumu RaSmA.

Informāciju sagatavoja:

Zane Ērgle- Mežule
Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes,
Mārketinga un komunikācijas speciāliste