2022. gada 8. aug.
A- A A+
Viegli lasīt

Rauna svin vārda dienu!

Jau desmito gadu pēc kārtas Rauna svinēs vārda dienu un aicina ikvienu ciemos!
Svinības aizsāksim 19. augustā ar skaistāko Smiltenes novada dārzu saimnieku sumināšanu. Vakara noslēgumā Raunas baznīcā izskanēs neierasts koncerts, kur dzirdēsim ērģeļu un elektriskās ģitāras saspēlē.
20. augustā visas dienas garumā pie sevis aicina Mājas kafejnīcas un bērnu priekam- jautras un radošas atrakcijas bērnu laukumā. Vakarā pie sevis aicinās Tanīsa kalns, kur izskanēs divi burvīgi koncerti, kurus papildinās krāšņa uguņošana.
 
 
 
19. augustā plkst. 19.00 Raunas ev. lut. baznīcā koncerts. Armanda Alkšņa ,,Neredzamā klātbūtne” ērģelēm un elektriskajai ģitārai pirmo reizi dienas gaismu ieraudzīja 1992. gadā instrumentālās roka balādes žanrā un šādā veidolā bieži skanējusi dažādās Latvijas koncertu vietās, to skaitā mūzikas un mākslas festivālā Bildes. Pateicoties Armanda Alkšņa sadarbībai ar ērģelnieci Ilonu Birģeli, 2017. gadā balāde ieguva jaunu redakciju- šoreiz ērģelēm un elektriskajai ģitārai. Kompozīcijas, autora prāt, tieši šāds instrumentu sastāvs to paceļ līdz šim vēl neizzinātā dimensijā un vēstījuma intensitātē. Tas ir kaut kas ļoti tuvu stāvošs, kaut kas tāds, uz ko vienmēr iespējams paļauties. Lai gan klātbūtni nav iespējams saskatīt, to var sajust. Vai varbūt līdz šim mēs nepratām ieraudzīt un novērtēt? Tagad ir īstais brīdis. Savukārt Echomania ērģelēm un elektriskajai ģitārai, kas radusies ASV ģitāras virtuoza Pola Gilberta sasniegumu ietekmē, ar savu spraigo prieku un enerģiju aizvedīs līdz dzīvi apliecinošam koncerta noslēgumam.
 
 
20. augustā plkst. 21.00 Tanīsa kalnā koncerts- izskanēs labākās dziesmas no Mārtiņa Kantera- Ruska  publicētajiem albumiem – “Pieskāriens”, “Piparmētru tēja” un “Glezna”. Koncerts ritēs vieglā gaisotnē ar skaistām un pacilājošām melodijām.