2022. gada 20. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Regīnas Devītes monoizrāde “Visa dzīve priekšā” pēc Romēna Garī romāna motīviem

18. martā plkst. 19.00 Raunas kultūras centrā (Dīķa iela 6) viesosies Regīna Devīte ar monoizrādi “Visa dzīve priekšā”, kas veidota pēc Romēna Garī romāna motīviem.

Izrādes režisore –  Inese Mičule

Izrāde, ko var arī uzskatīt par himnu mīlestībai, dod  iespēju ikvienam skatītājam  dalīties  aizkustinājuma smieklos un asarās ar iemīļoto sirdsaktrisi Regīnu Devīti.

“Romēna Garī romāns ir spēcīgs materiāls mono izrādei un aktrises Regīnas Devītes amplitūda un dziļums spēj pārliecināt. Šajā romānā autors atklāj savas apbrīnojamās zināšanas un precīzos vērojumus par cilvēka dabu un sabiedrību. Ļoti ironiski līdzjūtīgs un reizē humora pilns un  smeldzīgs stāsts par mazu zēnu Parīzē. Izrāde veltīta tam, lai atklātu šī mazā, neaizsargātā cilvēka dzīvesstāstu.”  Režisore  Inese Mičule par izrādi.

Šis ir izcilā lietuviešu izcelsmes franču rakstnieka, diplomāta, un lidotāja  Romēna Garī romāns, kurā ir ļoti daudz autobiogrāfisku detaļu. Par šo romānu Romēns Garī ir saņēmis prestižo apbalvojumu  Gonkūru prēmiju – augstāko Francijas apbalvojumu literaturā un kā vienīgais rakstnieks ir saņēmis to atkārtoti.
Romēns Garī  uzskatīja, ka pasaule ir pelnījusi, lai to padarītu sievišķīgāku. Tas ir saprotams, jo rakstnieka  dzīvē  viens no būtiskākajiem  cilvēkiem bija viņa māte, kurā viņš redzēja vispilnīgāko sievišķības ideālu.

Izrādi piedāvā Jaunais Muzikālais Teātris

Informāciju sagatavojusi:
Linda Vecgaile
Raunas kultūras centra vadītāja