2024. gada 1. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Rīgas Starptautiskā kino festivāla RIGA IFF filmu izrādes februārī

Sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino festivālu jeb RIGA IFF, novada, kā arī ārpus novada dzīvojošajiem kino gardēžiem piedāvājam noskatīties filmas no pagājušā gada Riga IFF kolekcijas filmām. Kolekcijā ir iekļautas filmas, kas ir saņēmušas dažādas balvas, tostarp Eiropas Kino akadēmijas balvas un Starptautiskās kinokritiķu asociācijas balvas.

RIGA IFF ir ikgadējs kino festivāls, kas norisinās nedēļas garumā – Rīgā. Tas ir dibināts 2014. gadā un ir viens no lielākajiem un nozīmīgākajiem kino festivāliem Baltijas reģionā.

Festivāls piedāvā plašu filmu izvēli, ieskaitot gan Latvijas, gan ārzemju filmas. Katru gadu festivālā tiek demonstrētas aptuveni 100 filmas, kas pārstāv dažādas filmas, sākot no dokumentālām filmām līdz spēlfilmām un īsfilmām.

Aicinām noskatīties: 

7. februārī plkst. 19.45 dokumentālā filma MELNĀS PIRTS MĀSĪBA / SAVVUSANNA SÕSARAD 1h 30min | 16+
Filma igauņu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Tā ir igauņu režisores Annas Hintsas debijas pilnmetrāžas dokumentālā filma. Filma par sieviešu kopā būšanu melnajā pirtī, kurā tiek izsviedrēta gan miesa, gan dvēsele. Sievietes dalās intīmām grēksūdzēm līdzīgos stāstos par attiecībām ar savu ķermeni, seksualitāti, bērnu laišanu pasaulē, sabiedrības stereotipiem un to pārvarēšanu.

Filmas garums: 1h 29min
Filmas režisore: Anna Hints
Izplatītājs: Best Film SIA
Valsts: Igaunija, Francija, Islande

16. un 20. februārī plkst. 19.00 mistiska drāma MŪŽĪGĀ MEITA / THE ETERNAL DAUGHTER 1h 36min | 16+
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Kādā Velsas nostūrī māksliniece Džūlija kopā ar savu māti Rozalindu ierodas kādreizējās dzimtas mājās, nu ērmīgi tukšā un miglas apvītā viesnīcā, kurā sievietes sastop sen paglabātos noslēpumus. Gatavojoties Rozalindas dzimšanas dienai un rakstot scenāriju, kas balstās sarunās ar māti un viņas atmiņu stāstos, līdz ar nakts ēnām Džūliju arvien ciešāk ieskauj spriedze abu nesaraujamajās saitēs.

Filmas garums: 1h 36min
Filmas režisors: Džoanna Hoga (Joanna Hogg) 
Lomās: Tilda Svintone (Tilda Swinton), Kārlija Sofija Deivisa (Carly-Sophia Davies), Džozefs Maidels (Joseph Mydell)
Izplatītājs: Riga IFF
Valsts: ASV, Apvienotā Karaliste

21. un 22.02. plkst. 19.00 komēdija, drāma PĒDĒJAIS VAKARS / LETZTER ABEND 1h 31min | 16+
Filma vācu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Klemenss un Līza, pārceļoties no Hanoveres uz Berlīni, vēlas sarīkot draugiem atvadu ballīti. Viņa ir topošā ārsta palīdze, viņš – grūtsirdības fāzē iestrēdzis, talantīgs mūziķis. Abu labie nodomi izplēn, kad draugu plāni mainās, bet viņu vietā ierodas nelūgti viesi. Turpmākais vakars atklāj konfliktus, dziņas, ilgas, aizvainojumu un izmisumu, kā namatēviem, tā arī viesiem atklājot savu īsto būtību.

Filmas garums: 1h 31min
Filmas režisors: Lūkass Natrats (Lukas Nathrath)
Lomās: Sebastians Jākobs Dopelbauers (Sebastian Jakob Doppelbauer), Polīna Vernere (Pauline Werner), Suzanna Doroteja (Susanne Dorothea)
Izplatītājs: Riga IFF
Valsts: Vācija

27. februārī plkst. 16.00 un 28. februārī plkst. 18.00 piedzīvojumu animācijas filmiņa NINA UN EŽA NOSLĒPUMS / NINA ET LE SECRET DU HÉRISSON 1h 16min | U
Animācijas filma ierunāta latviešu valodā.

Desmit gadus vecā Nina ar aizrautību klausās tēta stāstos par drosmīgu ezi, kurš var būt viss – sākot ar lielisku motivētāju un beidzot ar masieri. Viņas dzīve sagriežas kājām gaisā, kad tētis zaudē darbu vietējā rūpnīcā. Nina padzird nostāstu, ka tēta bijušajā darba vietā glabājas “nozagta nauda”. Kopā ar labāko draugu tiek kaldināts Robina Huda plāns: atgūto bagātību viņi nodos tēta kolēģiem, kuri ir zaudējuši darbu. Bet kā, lai to paveic, ja laupījumu rūpīgi uzmana sargsuns?

Filmas garums: 1h 5min
Filmas režisori: Žans Lūps Feličioli  (Jean-Loup Felicioli), Alēns Gagnols (Alain Gagnol)
Izplatītājs: Riga IFF
Valsts: Francija

Biļetes iegādājamas www.bilesuparadize.lv un Biļešu paradīze tirdzniecības vietā Smiltenes Kultūras centra kasē.

*pensionāriem EUR 3,00;
*skolēniem, studentiem EUR 4,00;
*pieaugušajiem EUR 5,00.

Kinozālē ir aizliegts ienest ēdienus un dzērienus!

Svarīgi:
Apmeklētājam jāuzrāda derīga kino biļete un skolēniem, studentiem, pensionāriem – apliecība.

Informāciju sagatavoja:
Līga Gabrāne
Smiltenes novada KC kinoprojicētāja