2023. gada 2. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Rīt Smiltenē darbosies atbalsta centrs Ukrainas pilsoņiem

2022.gada 21.oktobrī, Smiltenē, Dārza ielā 11, no plkst. 9.00 līdz plkst. 16.00 darbosies atbalsta info centrs, kur Ukrainas pilsoņiem būs iespējams reģistrēties pašvaldībā, sakārtot darba vīzu un uzturēšanās atļauju pieteikuma dokumentus.

Atvērtajā info centrā pašvaldība iespēju robežās sniedz konsultatīvu atbalstu par:

  • Mājokļa jautājumiem– galvenokārt par pagaidu izmitināšanas vietām, kas pieejamas novada teritorijā.
  • Vīzas un uzturēšanās atļauju dokumentācijas sakārtošanu – lai varētu ilgstoši dzīvot un strādāt Latvijā, nepieciešama vīza. Vīzas derīguma termiņš ir 1 gads, tā dod tiesības uz nodarbinātību bez ierobežojumiem un piekļuvi dažādiem citiem pakalpojumiem.
  • Reģistrāciju novada teritorijā– kur pašvaldības klientu apkalpošanas speciālists, reģistrē personas informāciju (vārdu uzvārdu, dzimšanas datus, pases vai cita dokumenta datus, kontaktinformāciju, vietu, kur cilvēks ir apmeties utt.) valsts informācijas sistēmā.
  • Iespēju pieteikties konsultācijai par nodarbinātību, kur Nodarbinātības valsts aģentūra konsultē par iespējām atrast darbu, piedāvājot jau apkopotās vakances, kā arī nepieciešamības gadījumā palīdz pieteikties bezdarbnieka statusam.
  • Smiltenes novada pašvaldības Sociālā dienesta darbinieki konsultē par iespējām saņemt sociālos pabalstus, par sociālā atbalsta sistēmu Latvijā un citiem sociālās aprūpes pakalpojumiem. Pabalstu izmaksas notiek tikai uz Latvijā atvērtiem bankas kontiem.
  • Izglītību (skolas un bērnudārzi), ja plānota ilgāka uzturēšanās novadā – pašvaldības izglītības speciālisti palīdz pieteikt bērnu novada izglītības iestādē.  

Linda Beitika

Smiltenes novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja