2022. gada 22. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Šā gada 1. martā, Smiltenes novadā darbību sāka trīs jauni valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centri Gaujienas, Variņu un Drustu pagastos

Šā gada 1. martā, Smiltenes novadā darbību sāka trīs jauni valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centri (VPVKAC) Gaujienas, Variņu un Drustu pagastos. Centri piedāvās atsevišķus pieprasītākos valsts pakalpojumus un pašvaldības pakalpojumus. Tāpat ir nodrošināta iespēja klientam pieteikt e-pakalpojumus.

 VPVKAC darbojas uz pašvaldību bāzes, nodrošinot fiziskām un juridiskām personām pieejamību dažādiem pakalpojumiem apdzīvotās vietās, kurās nav konkrēto valsts vai pašvaldības iestāžu apkalpošanas centru filiāles ar mērķi nodrošināt vienkopus gan pašvaldību gan valsts pakalpojumus. Centros gan vietējie iedzīvotāji, gan iedzīvotāji no citiem novadiem var saņemt informāciju par Nodarbinātības valsts aģentūras, Uzņēmumu reģistra, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Valsts darba inspekcijas, Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras un Valsts zemes dienesta e-pakalpojumiem un palīdzību e-pakalpojumu lietošanā, iesniegt dokumentus daudzu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras un Valsts ieņēmumu dienesta pakalpojumu saņemšanai.

Iedzīvotāji, kuri nelieto internetu vai nevar vai neprot pieslēgties kādā no tīmekļvietnēm VPVKAC speciālists ar klienta pilnvarojumu var palīdzēt pieteikt e-pakalpojumus elektroniski, kā piemēram, izdrukāt sadarbspējīgu vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikātu, pieteikt iesniegumu VSAA pabalstiem vai pensijas pārrēķinam vai iesniegt gada deklarāciju nodokļu atmaksai ieņēmuma dienestā EDS sistēmā, kā arī var  izmantot tehniski aprīkotu darba vietu, parakstīt elektroniski, skenēt vai kopēt dokumentus ja tas nepieciešams valsts pārvaldes un pašvaldību  pakalpojumu saņemšanai.

Plašāka informācija par Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru sniegtajiem pakalpojumiem pieejama šeit.

Lēmumu izveidot VPVKAC Gaujienas, Variņu un Drustu pagastos Smiltenes novada pašvaldības dome  pieņēma 2021.gada 29.decembrī, atsaucoties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vēstulei “Par pieteikumu valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra izveidi”, kurā pašvaldība tika aicināta izskatīt iespēju pašvaldībā izveidot novada nozīmes vai vietējās nozīmes Valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centru kā vienotu pakalpojumu sniegšanas kontaktpunktu, lai iedzīvotājiem nodrošinātu iespēju vienkopus iegūt informāciju un praktisku palīdzību valsts pārvaldes pakalpojumu pieteikšanā. Šo centru izveidošanai Smiltenes novada pašvaldībai tika piešķirta valsts budžeta dotācija. 

Apmeklētāju pieņemšanas laiki Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros:

P.8.00-12.00 13.00-18:00

O.8.00-12.00 13.00-17:00

T.8.00-12.00  13.00-17:00

C.8.00-12.00  13.00-17:00

P.8.00-12.00  13.00-16:00

VPVKAC Gaujienas VPVKAC, atrodas Gaujienas Bibliotēkas telpās, “Pilskalni”, Gaujienas pagastā. Tel.:  64381603; 25425155

e-pasts:[email protected]

valsts pakalpojumiem:e-pasts:[email protected]

 

Variņu VPVKAC, atrodas Variņu pagasta pārvaldē.  Tel.: 64722368 vai 29462570

e-pasts:[email protected]

valsts pakalpojumiem:e-pasts:[email protected]

 

Drustu VPVKAC, atrodas Drustu pagasta pārvaldes telpās.  Tel.: 64129776 vai  26690882

e-pasts:[email protected]

valsts pakalpojumiem:e-pasts:[email protected]

 

Ērtākam dokumentu nodošanas procesam pie pašvaldību ēkām ir izvietotas slēgtas pastkastes, kurās ir iespēja ievietot iesniegumus vai kāda cita veida dokumentus nodošanai pašvaldības un valsts iestādēm.

Jautājumu gadījumā sazināties var ar Smiltenes novada pašvaldību vai  klientu apmeklētāju centru zvanot uz tālruņiem: 64707588 vai 20022348.

 

Sagatavoja

Smiltenes VPVKAC vadītāja Jūlija Egle