2022. gada 20. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Sacensībās “Kurzemes pavasaris” piedalījušies sportisti no Smiltenes novada

2. un 3. aprīlī Liepājas pusē notika divu dienu sacensības “Kurzemes pavasaris”, ar ko tika atklāta arī jaunā orientēšanās Latvijas kausa sezona. Divās sacensību dienās orientieristi veica trīs distances – vidējo, garo un sprinta distanci. Sacensību “Kurzemes pavasaris” kopvērtējumā tika ieskaitīta vidējā un garā distance. Savukārt sprints tika vērtēts Latvijas sprinta kausa ietvaros.
 
Šogad sacensības pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu – vairāk nekā 840 orientieristu no septiņām valstīm. Sacensības norisinājās starp Liepājas puses ciemiem Papi un Jūrmalciemu. Dalībniekus sagaidīja neskarts piejūras kāpu apvidus ar lielām, izteiktām reljefa formām, kuras mainījās ar bagātīgi detalizētiem mikroreljefa rajoniem. Priežu un egļu tipa mežs ar pārsvarā teicamu un labu skrienamību. Apvidū mežistrāde veikta maz un izcirtumu nebija. Nogāzes dažviet bija ļoti stāvas un sasniedza augstuma starpību līdz 30m.
 
Sacensībās piedalījās arī Azimuts OK- Smiltenes BJSS sportisti. Panākumus izcīnīja W-18 grupas (22 dalībnieces) meitenes Agnese un Anda Jaunmuktānes finišējot attiecīgi pirmajā un ceturtajā vietā. Samērā veiksmīga debija W-16 grupā izdevās Martai Kalniņai izcīnot 9. vietu 32 meiteņu konkurencē. M-18 grupā 4. vieta Austrim Kalniņam. Savukārt M-18 grupā labāko desmitniekā ielauzās Uvis Sproģis. Mūsu Elites grupas sportisti ILgvars Caune , Artūrs Pauliņš un Matīss Slikšjānis 60 dalībnieku konkurencē aizkapājās attiecīgi līdz 6 , 7 un 25. vietai. Savukārt vīriešu A grupā pie uzvaras tika Rubens Pāvils Šulcs. Šīs grupas sievietēm 5. vieta Agnijai Caunei. Savukārt Zanda Stabiņa pēc pirmajā dienā izcīnītās 2. vietas , otrajā dienā pamanījās atzīmēties nepareizajā kontrolpunktā un nopelnīja mp.
 
Veiksmīga debija mūsu klubā Mārim Vabulniekam kurš M55 grupā izcīnīja uzvaru vidējā distancē un divu dienu summā tika pie 4. vietas. M-40 grupā Mārim Zeiļukam 8. vieta. Tāpat veicas šī vecuma dāmu grupā Martai Liepiņai. M-45 grupā Mārtiņam Godiņam 5.vieta. Savukārt W-55 grupā Gunta Dudele izcīnīja 3. vietu. Sprinta distancē M-35 grupā uzvaru izcīnīja Aivis Zetmanis. M-18 grupā Uvim Sproģim un Kristeram Lārmanim attiecīgi 4.un 5. vieta. W-16 grupā ātrākā no mūsējām Marta Kalniņa izcīnot 9.vietu.
 
W-18 grupā labāko desmitniekā trīs sporta skolas audzēknes 4.vieta Agnese Jaunmuktāne , 2. vieta Anda Jaunmuktāne un 9. vieta Baiba Medne. Vēl W-35 grupā 8. vieta Martai Liepiņai un 7. vieta Guntai Dudelei.
“Kurzemes pavasaris 2022” kopvērtējums: https://lof.lv/seriali_rez/?id=2022040200#k
 
Sacensības organizēja Latvijas Orientēšanas federācija, orientēšanās klubs “Saldus” un orientēšanās klubs “DR-krasts” ar Liepājas pilsētas, Dienvidkurzemes novada un “Maxima Latvija” atbalstu.