2024. gada 14. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Saltupu ielas galā uzsāktas sanitārās cirtes

Saltupu ielas galā, Abuls upes tuvumā jau šonedēļ uzsākti pirmie mežizstrādes darbi – pameža izzāģēšana ar motorzāģiem. Tālāk koku nozāģēšana notiks ar mežizstrādes tehniku.

Tiks izstrādātas četras cirsmas- divas bojātu koku izlases cirtes 0.4 ha un 1.9 ha platībās,  un divas bojātu koku vienlaidus cirtes 1,0ha  un 1.5 ha platībā, skat. attēlā.

Jau otro gadu pēc kārtas Smiltenes mežos ir sagatavotas neparedzētās cirtes, proti, bojātu koku jeb sanitārās cirtes, kad jāizvāc pilnīgi vai daļēji bojātus kokus. Koki iet bojā no tā, ka aiz egļu mizas konstatēts kaitēklis – egļu astoņzobu mizgrauzis, kurš grauž un izveido ejas savai saimei, tā atdalot koka mizu no stumbra.  Kukainis ir maza melna vabolīte, bet ļoti agresīva, rada lielus bojājumus egļu un egļu-priežu mežos.

Meža izstrādes shēma: ŠEIT.

Gunta Dudele

Meža apsaimniekošanas plānošanas vadītāja

Austrumvidzemes reģions