2022. gada 8. aug.
A- A A+
Viegli lasīt

Saruna ar sportisti Veroniku Stūrišku un viņas treneri Ģirtu Kātiņu pēc izcīnītās pasaules čempionāta sudraba medaļas

Saruna ar Silvas “Ziķeri” sportisti Veroniku Stūrišku un viņas treneri Ģirtu Kātiņu pēc izcīnītās pasaules čempionāta sudraba medaļas.
 
Paši pirmsākumi Veronikas ceļā uz BMX panākumiem ir aizsākušies 6 gadu vecumā, kad meitene darbojās dažādos sporta veidos. Spēlējot futbolu tika salauzta roka, kā rezultātā uz brīdi BMX tika nolikts malā, bet tika ņemta aktīva dalība citos sporta veidos.
Kā pagrieziena punkts jāmin sešus gadus vēlāki notikumi, kuri lika izdarīt izvēli par labu BMX. Divpadsmit gadu vecumā, Veronikas brālēns, kurš arī trenējās BMX nereti stāstīja par savām gaitām, līdz arī Veronika platformā Facebook uzrakstīja trenerim Ģirtam, ka viņa vēlas pamēģināt. Ģ. Kātiņš atceras, ka jau pašā sākumā no Veronikas bija jūtam liela degsme un darba spējas, bet trūka tehniskais izpildījums. Veronika spilgti atceras to, ka nevarējusi sagaidīt otrdienas un ceturtdienas, jo tās bija treniņu dienas. Arī Veronikas mammai ir nācies daudz dzirdēt par to, ka viņa ļoti grib un pat lūdzās, lai viņu sestdienā atved uz BMX trasi Silvā pabraukt un patrenēties!
Par pirmajiem lielajiem panākumiem gan sportiste, gan treneris min Valmieras trasē izcīnīto Eiropas čempionāta trešo vietu U-14 grupā. Tajā pašā gadā Pasaules čempionātā Veronika tika finālbraucienā un izcīnīja 5. vietu pasaulē. Tam sekoja pandēmijas gadi, bet 2021. gadā Beļģijā tika izcīnīts Eiropas čempionāta zelts U-16 grupā.
Šogad, lai iegūtu pieredzi, un sagatavotos galvenajā sacensībām, tika aizvadīti Pasaules kausa posmi Nīderlandē un Skotijā. Nīderlandes Pasaules kausa posmā, startējot pie vecākām meitenēm U-23 grupā, tika izcīnīta 5. vieta. Arī Eiropas kausa posms Valmiera tika aizvadīts kā sagatavošanās posma daļa Pasaules čempionātam.
Pasaules čempionāta iesākums neizvērtās veiksmīgs, jo jau nokļūšana līdz sacensību vietai sagādāja problēmas un deva lielu nervu un fizisko nogurumu. Ģ. Kātiņš atceras, ka pirmajā dienā nekādi nesanāca pirmais lēciens un arī esot bijis pamatīgs “lauziens” nobraucot no starta kalna, kurā daudzas sportistes avarējušas. Bonusā tam visam, vienā lēcienā Veronika ir saskrējusies ar pretinieces riteņa stūri, kā rezultātā tika sasistas ribas. Otrajā dienā trasē valdīja liels sānu vējš un, lai izvairītos no savainojumiem, treneris licis Veronikai nelekt lēcienus. Šajā dienā daudzas sportistes treniņos bija guvušas nopietnas traumas. Visa šī rezultātā, lai “atšifrētu” pirmo lēcienu, tas bija jāatceļ uz sacensību pirmās dienas iesildīšanos sesiju, kura ilgst 40 min. Par laimi ar šo laiku bija pietiekami, un viss izdevās veiksmīgi. Sestdien tika aizvadīti kvalifikācijas braucieni un jau ar pirmo braucienu Veronika nodrošināja tālāku dalību sacensības. Svētdien, viss norisinājās ļoti raiti un plūstoši, tika sasniegts lielais fināls, kur, kā jau zināms, tika izcīnīts pasaules sudrabs BMX riteņbraukšanā. Nekādu lielu svinību gan nebija. Otrā vieta tika nosvinēta turpat trasē kopā ar citu Latvijas un Silvas “Ziķeri” BMX braucēju V. Pētersoni, kura dāmu elites grupā izcīnīja 10. vietu. Vēlāks vakarā tika ieturētas svētku vakariņas.
Jautājot veronikai par sajūtām, atbilde bija īsa un konkrēta – Ir labi, bez braucu pēc cita kaluma medaļas.
Nākošie plāni ir gatavošanās Pasaules kausa posmiem Kolumbijā, kuri norisināsies septembra beigās, kā arī tiek turpināts sagatavošanās darbs nākamā gada sezonai.
Ar sportisti un treneri sarunājās,
Matīss Mežulis
Smiltenes novada sporta pārvaldes vadītājs