2022. gada 27. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Siguldas Tautas teātra izrāde “Tā, lai var redzēt ceļu”

Siguldas Tautas teātris
Lelde Stumbre
“ Tā, lai var redzēt ceļu”

Izrāde 11.09.2022. plkst. 18.00 Smiltenes Kultūras centrā

         Lelde Stumbre mūs uzrunā ar vēlējumu “Tā, lai var redzēt ceļu”. Kas raisa šādu vēlēšanos?  Mēs, Siguldas Tautas teātra  radošais kolektīvs, esam meklējuši atbildes uz šo un daudziem citiem jautājumiem.

       Ir divi cilvēki – 50 gadīgais Gustavs, kurš, neatvadoties, neko nepaskaidrojot , atstāj ģimeni, savu brīnišķīgo māju un dodas projām, kur deguns rāda. Ir 23 gadīgā Līna, kura tieši tāpat  bez atsveicināšanās pamet savu ģimeni un studijas Universitātē.  Gustavs:  “Labākais šķiršanās veids ir vienkārši pazust un izturēties tā, it kā tevis nekad nebūtu bijis”. Abus vada vēlēšānās būt brīviem kā putniem, neatkarīgiem, jo ceļu ir vesels lērums, atliek tikai izvēlēties.

Mēs gribam izprast šo abu cilvēku domāšanu, rīcību, piepildot savas personiskās, egoistiskās vēlmes, bet atstājot aiz sevis tuvākos neziņas un izmisuma tumsā. Un tad kā izeja, kā risinājums ir ceļš, kur aiz katra līkuma slēpjas kāds pārsteigums un piedzīvojums. Bet kur paliek ceļš, lai sevī modinātu vajadzību ieklausīties, saprast  savus tuvākos un daudzmaz sakārtotu savstarpējās attiecības, pirms doties, kur deguns rāda?

Režisore                                 Ārija Liepiņa – Stūrniece

Māksliniece                            Dārta Grīsle

Kustību konsultante               Madara Luīze Muzikante

Muzikālais noformējums       Kristaps Kiršteins

Šansonetes autore                  Ilona Dzērve – Tālute

 Lomās:

Gustavs  – Gatis Dzērve – Tāluts

Līna – Asnāte Neimane

Jānis – Gustava dēls – Oto Kregzde

Brigita – Līnas tante – Īrisa Rozīte

Saimniece – Ligita Zilgalve