2023. gada 1. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Simtgades svinību noslēgumā bibliotēka piedāvā digitālu konkursu

Atzīmējot Smiltenes bibliotēkas simto dzimšanas dienu, interesenti aicināti piedalīties konkursā “Smiltenes bibliotēka laiku lokos 1923–2023” un pārbaudīt savas zināšanas par bibliotēkas un pilsētas vēsturi – Smiltenes bibliotēkas darbība no tās izveides 1923.gadā līdz mūsdienām. Konkurss norisinās no 1. līdz 15.novembrim.

Kad ir aizvadīts Smiltenes bibliotēkas simtgades sarīkojums “Caur saknēm turpināties”, piedāvājam pārbaudīt savas zināšanas digitālā konkursā, atbildot uz, mūsuprāt, vienkāršiem jautājumiem. Tie publicēti bibliotēku sadaļā  pašvaldības tīmekļvietnē www.smiltenesnovads.lv un bibliotēkas sociālajos tīklos. Atbildes tiks gaidītas norādītajā veidlapā līdz pat 15. novembra vakaram. Jautājumi būs pieejami arī drukātā veidā bibliotēkā Baznīcas laukumā 13. Tie, kuri pareizās atbildes nezinās uzreiz, varēs tās atrast bibliotēkas novadpētniecības resursos.

Konkursa mērķis ir, meklējot atbildes, uzzināt interesantus faktus par savas pilsētas un bibliotēkas vēsturi. Bibliotēkas darbu dažādos vēstures lokos ir vadījušas interesantas un viedas personības, gan bibliotēkai tikusi mainīta atrašanās vieta, kā arī piedzīvotas bibliotēkas nosaukuma maiņas. Vai Tu zini, kā sauc pirmo Smiltenes pilsētas bibliotēkas pārzini un, kāda ievērojama novadnieka rakstnieka vārds saistās ar Spruguļu krogu? Kurš no Smiltenes bibliotēkas vadītājiem ir nostrādājis visilgāko laika periodu? Vai zini, kurā vietā Smiltenē tiek plānota bibliotēkas jaunā atrašanās vieta?

Aplūkojot fotogrāfijas, meklējot datubāzēs, iepazīstoties ar mūsu bibliotēkas vēsturi, atradīsiet atbildes uz šiem jautājumiem. Veiksmīgie trīs pareizo atbilžu iesniedzēji izlozes kārtībā saņems pārsteiguma balviņas.

Konkurss atrodams šeit.

Telefons informācijai 64773030, 26449145 vai Baznīcas laukumā 13.

 

Informāciju sagatavoja:
Sandra Marķitāne,
Smiltenes novada bibliotēkas informācijas speciāliste
Tālrunis: 64773030; 26449145
E-pasts: [email protected]

Foto: Nauris Slokenbergs