2024. gada 18. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenē 18.novembrī mēs iedegsim spēka zīmju rakstus un Latvijas karogu

Trešdien, 18. novembrī, godinot Latvijas 102. proklamēšanas gadadienu, pie Smiltenes novada Kultūras centra, sadarbībā ar Smiltenes Tautas lietišķās mākslas studiju, mēs veidosim saules un mēness zīmes – latvju spēka zīmes un uz Smiltenes novada Kultūras centra galvenajām kāpnēm iesāksim veidot Latvijas karogu.

Smiltenes Tautas lietišķās mākslas studijas vadītāja Agnese Ice-Sudzane ieteica izgaismot tieši šīs divas zīmes, jo saule ir dzīvības un mūžīgās kustības simbols, visu zemes bērnu māmuliņa. Saules gaisma simbolizē iedvesmu un garīgu vērojumu. Tā sargā dzimtu, nes Dieva svētību, ir Visuma norišu harmonijas un augstāko estētisko vērtību paudēja. Savukārt, mēness arī teiksmās un dainās un kā mitoloģisks personāžs allaž darbojas blakus Saulei un zvaigznēm. Lai gan Mēness simbolam ir vistiešākā saikne ar zemkopības kultu (saistībā ar Mēness fāzēm), to dēvē arī par karavīru sargātāju.

Ievērībai – ļoti vējainos laikapstākļos spēka zīmes nebūs iespējams aplūkot!

Radīsim gaišus un siltus svētkus mūsu Latvijai!

Informāciju sagatavoja

Alise Seile

Smiltenes novada KC mākslinieciskā vadītāja

[email protected]

28688101