2024. gada 20. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenē noslēgusies Latvijas amatierteātru iestudējumu skate “Gada izrāde 2023” / Vidzemes reģiona skate

16. martā uz Smiltenes Kultūras centra un Kauguru kultūras nama skatuvēm noritēja ikgadējā Latvijas amatierteātru iestudējumu skate “Gada izrāde 2023” (Vidzemes reģiona skate), kurā ekspertiem un skatītājiem savu sniegumu piedāvāja pieci teātri no Kauguriem, Smiltenes, Zeltiņiem, Mārsnēniem un Stradu pagasta.

Skati 16. marta, sestdienā Smiltenes Kultūras centra lielajā zālē atklāja Mārsnēnu amatierteātris ar Edvarda Vulfa izrādi “Tapiņa atgriešana”, režisore Ingrīda Zilgalve,  Stradu pagasta amatierteātris “Viesistaba” uz skatuves kāpa ar Asjas Kotljar iestudējumu “Aiz stikla”, režisore Tatjana Ābeltiņa, Zeltiņu drāmas kolektīvs “Kontakts” skatē startēja ar Alfrēda Veinberga izrādi “Precību veikals”, režisore Gunita Paleja, Smiltenē skati noslēdza vietējais Smiltenes tautas teātris ar mums tik labi zināmo Aldo Nikolai izrādi “ Šeit bija taureņi” režisora Krišjāņa Salmiņa vadībā. Vidzemes reģiona skate turpinājās Kauguru kultūras namā ar izrādi pēc Elīnas Zālītes motīviem “Laimes ilgas”, ko izrādīja Kauguru pagasta amatierteātris “Vīzija”, režisors Oskars Hofmanis.

Šajā reizē izrādes vērtēja Latvijas Nacionālā kultūras centra apstiprināta žūrija trīs teātra mākslas ekspertu sastāvā – Andis Strods( Aktieris, Kostīmu mākslinieks, Scenogrāfs) , Līga Ulberte ( Latvijas Kultūras akadēmijas Kultūras teorijas un vēstures katedras asociētā profesore un Zinātniskās pētniecības centra pētniece kopš 2015. gada, teātra zinātniece un kritiķe),  un Mārtiņš Gailis (Aktieris, Režisors, Performants), pēc sekojošiem kritērijiem- literārā materiāla izvēles atbilstība, režisora darbs, aktieru darbs, scenogrāfija/vizuālais noformējums un izrādes koptēls. Skates rezultāti tiks paziņoti pēc 7. aprīļa.

 

Informācijai: Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) ik gadu rīko amatierteātru skates ar mērķi nodrošināt amatierteātru tradīcijas saglabāšanu un nepārtrauktību Latvijā un latviešu diasporā, popularizēt amatierteātru iestudējumus Latvijas sabiedrībā un motivēt amatierteātru dalībniekus radošai darbībai. Skate norisinās trīs posmos. Pirmais posms ir novadu skate, kurā ekspertu komisija, kas iecelta saskaņā ar LNKC nolikumu teātra nozarē, noteikusi labākās izrādes, kuras tālāk startēs reģiona skatē, kas norisinās 2024. gada martā. Skates fināls un titula “Gada izrāde 2023” noskaidrošana 2024. gada 19. līdz 21. aprīlī.   

Sveicam visus amatierteātrus ar dalību skatē!

Informē:
Zane Ērgle- Mežule
Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes,
Mārketinga un komunikācijas speciāliste