2022. gada 10. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenē notiks Latvijas Jaunatnes olimpiādes sacensības 4 sporta veidos

No 7.jūlija līdz 9.jūlijam Cēsīs norisināsies Latvijas Jaunatnes olimpiāde –  tas būs viens no lielākajiem šīs vasaras sporta pasākumiem un pulcēs vairāk nekā 3000 jauniešu no visas Latvijas.  Jaunatnes Olimpiādē startēs arī Smiltenes novada sportistu komanda 41 sportista un 8 treneru sastāvā, 7 sporta veidos – pludmales volejbolā, BMX, MTB un šosejas riteņbraukšanā, vieglatlētikā, orientēšanās sportā un futbolā.

Olimpiādes atklāšana notiks Cēsu Pils parkā 7.jūlija vakarā un to ievadīs dalībnieku gājiens no Vienības laukuma uz Pils parku, kas sāksies pulksten 21.00.

Latvijas Jaunatnes olimpiādes sacensības organizē Cēsu novada pašvaldība, taču sacensības notiks arī Smiltenes, Valmieras, Priekuļu, Siguldas, Valkas, Burtnieku, Jūrmalas, Engures, Limbažu, Ogres, Salaspils, Jelgavas un Rīgas novados.

Plānots, ka 7.jūlijā Smiltenē, Silvas BMX trasē, notiks BMX riteņbraukšanas sacensības, 8.jūlijā Smiltenes vidusskolas zālē, Rīgas ielā 16, notiks svarcelšanas sacensības, 7.-9.jūlijam sporta un atpūtas kompleksā “Teperis” pludmales volejbols, savukārt Smiltenes tehnikuma zālē notiks klasiskais volejbols jaunietēm un Smiltenes sporta hallē klasiskais volejbols jauniešiem. Informācija par sacensībām vēl sekos www.smiltenesnovads.lv  un http://cesis2017.olimpiade.lv 

Latvijas jaunatnes Olimpiādes notiek kopš 1992.gada un tās ir valsts nozīmes uz Olimpiskajiem pamatprincipiem balstītas sporta sacensības, kas organizētas ar mērķi noskaidrot Latvijas labākos jaunatnes sportistus dažādos vasaras Olimpiskajos sporta veidos, sekmēt sporta attīstību Latvijā, veicināt valsts, pašvaldību un sabiedrisko organizāciju iesaistīšanos sporta aktivitātēs.

Šogad programmā iekļauti 28 Olimpiskie sporta veidi: airēšana, badmintons, basketbols, bokss, burāšana, cīņa, džudo, futbols, galda teniss, golfs, handbols, jātnieku sports, kanoe un smaiļošana, karatē, loka šaušana, paukošana, peldēšana, regbijs, riteņbraukšana, skeitbords, svarcelšana, šaušana, taekvondo, teniss, triatlons, vieglatlētika, vingrošana, volejbols, kā arī 2 neolimpiskie sporta veidi – florbols un orientēšanās.

Sagatavoja:
Marita Mūze,
Sabiedrisko attiecību speciāliste