2024. gada 2. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenē uzsāk koku kopšanas darbus

2024. gada februārī  Smiltenes novada pašvaldības Saimnieciskā nodaļa uzsākusi koku kopšanu, ko veic sertificēts arborists. Darbus plānots pabeigt līdz šī gada 1. aprīlim.

Koku kopšana un zāģēšana notiek visā Smiltenes pilsētas teritorijā: Tepera promenādē, Vecajā parkā, pie skolām, pilsētas centrā, kapu teritorijā, Peldu, Dakteru, Kalna, Blaumaņa, Dārza, Atmodas, Galdnieku, Rīgas, Dzirnavu, Raiņa, Daugavas, Audēju, Mūrnieku, Mētras, Pilskalna un Gaujas ielā. Darbu ietvaros tiek nozāģēti sausie un jau nolūzušie koki. Apzāģē jau nolūzušos un tādus zarus, kas traucē transporta vai gājēju kustībai vai bojā ēku jumtus, fasādi. Dažviet pilsētā veiks liepu polardēšanu. Tā ir regulāra zaru apgriešana vienā un tajā pašā vietā, veidojot dekoratīvu to vainagu, kontrolējot tā augšanu, nodrošinot vecu koku saglābšanu.

Iedzīvotāju ievērībai – darbu laikā var tik ierobežota autotransporta un gājēju plūsma. Aicinām iedzīvotājus būt modriem un uzmanīgiem. Lai pilsēta sanāk arvien skaistāka un drošāka!

 

Informē

Smiltenes novada pašvaldības Saimnieciskā nodaļa

 

Sagatavoja

Madara Mūrniece-Krūmiņa

Smiltenes novada pašvaldības komunikācijas un mārketinga speciāliste