2022. gada 27. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenē veltīs koncertu dzejnieces Marikas Svīķes piemiņai

Laiks rimti uz priekšu rit, svecei par savu laiku arī tālāk netikt, tikai izdegt…

Un vīrakā palikt…

Un dziesmai, kas izskan, melodijā palikt –

Kā debesīs, kā putnā, kā vīrakā… un turpināties…

/ M. Svīķe, 30.11.2020./

 

Ielūgumi uz pasākumu vairs nav pieejami, jo visas vietas zālē ir aizpildītas.

3.martā pulksten 19.00 Smiltenes kultūras centra lielajā zālē skanēs izcilās un ļoti mīlētās Marikas Svīķes piemiņai veltīts koncerts “Seko tauriņiem!”. Jaunradītas un jau popularitāti iemantojušas dziesmas ar dzejnieces vārdiem izdziedās vietējie mūziķi un viesi. Līdz koncertam un tā dienā Smiltenes KC būs iespējams ziedot M.Svīķes piemiņas un kultūras vietas izveidei Smiltenes Vecajā parkā.

Tā būs vēstule. Vēstule dzejniecei, ko kopā ar komponisti, skolotāju un dzejniecei tuvu cilvēku Daci Purvlīci, rakstīs mūziķi, novadnieki, domubiedri un viņas dzejas cienītāji.

Koncertā piedalīsies:

Dace Purvlīce,

Signe Baltere,

Inga Lazdiņa,

Alise un Klāvs Gulbji,

Jānis Krūmiņš (grupa “Ceļojums”) un Madara Vīksniņa,

Kristīne Ivane un Jānis Žagariņš,

Viktors Tilčiks,

Kārlis Sīmanis,

Vilmārs Miglavs,

Salvis Skopāns

un grupa “Zeļļi”.

Koncerta idejas autors ir mūziķis Jānis Krūmiņš no grupas “Apvedceļš”. Scenārija autore – Dace Purvlīce.

Līdz pasākumam un tā dienā, Smiltenes KC būs iespējams ziedot biedrības “Smiltenei un Latvijai” iniciatīvai dzejnieces M. Svīķes piemiņas un kultūras vietas izveidei. Atsaucoties uz Smiltenes iedzīvotāju aicinājumu pilsētā izveidot vietu, kur pieminēt un atcerēties tautā tik mīlēto dzejnieci, kā arī veidot pasākumus un dažādas kultūras norises, biedrība “Smiltenei un Latvijai” uzsāka ziedojumu vākšanu un ideju un ierosinājumu apzināšanu. Dzejniecei veltīto kultūrvietu veidos Smiltenes Vecajā parkā, netālu no “Klusās takas”. Tas ir atpūtas laukums klusā, teiksmainā, koku un pļavu ieskautā vietā, kur piestāt, padomāt, baudīt.

Pasākuma dienā par ziedojumiem būs iespējams iegādāties arī kādu no M. Svīķes dzejas krājumiem – “Mēs esam viens otram” (2012. g.) un “Viss turpinās” (2016. g.). Ar ziedojumu ikvienam ir iespēja dot savu artavu dzejnieces piemiņas vietas izveidē.

Dzejniece ir dzimusi 1968. gada 7. maijā Palsmanes pagasta “Pakalnēs”. Viņas debija dzejā bija kopkrājumā “Nenoticiet savām acīm”. Tam sekoja vairāki M. Svīķes autorizdevumi: “Dvēselei trīsot” (1995. gads), “Mirkļus tverot” (2002.), “Ar zvaigžņu putekļiem saujās” (2004.), “Tikai šodien” (2008.), “Mēs esam viens otram” (2012.), “Viss turpinās” (2016.). Viņas skaistos dzejoļus savās dziesmās izdziedājušas grupas “Kaimiņi”, “Sestā jūdze”, “Zeļļi”, “Kantoris 04” un vēl daudzi citi mūziķi. Šie skaņdarbi iekarojuši dziesmu aptauju virsotnes un klausītāju sirdis visā Latvijā. Bezgala talantīga, sirsnīga, sirdsgudra, tik ļoti mīlēta un cienīta – tāda bija, ir un būs Marika Svīķe, kura allaž dzīvos līdzcilvēku atmiņās un viņas skaistajās dziesmās.

 

Informāciju sagatavoja

Madara Mūrniece

Smiltenes kultūras centra mākslinieciskā vadītāja

[email protected]

28688101

 

*Pasākumā filmēs un fotografēs. Uzņemtie foto un video materiāli var tikt izmantoti publicitātes vajadzībām.

*Ieeja pasākumā, obligāti uzrādot derīgu covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Bērniem līdz 17 gadiem (ieskaitot) – bez sertifikāta. 

*Lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi!

*Organizators ir tiesīgs mainīt pasākuma norisi, mainoties valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem noteikumiem.