2024. gada 20. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenē viesojas Eiropas Parlamenta viceprezidents Roberts Zīle

Piektdien, 2024. gada 1. martā, Smiltenes novada pašvaldības vadība tikās ar Eiropas Parlamenta viceprezidentu Robertu Zīli, kurš Smilteni apmeklēja savas reģionālās vizītes ietvaros.

Tikšanās laikā Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš, viņa vietniece Astrīda Harju, pašvaldības izpilddirektors Andris Lapiņš, viņa vietnieki Mārtiņš Ulāns un Evija Zurģe, deputāte Iluta Apine izstāstīja par novada sociālo un ekonomisko situāciju, attīstības prioritātēm un pašvaldības budžeta 2024. gada izaicinājumiem. 

Diskusijas laikā pārrunāja par likumdošanas pieņemšanas procesu saistībā ar zaļo kursu, par Eiropas budžeta sadalījumu un aizsardzības jautājumiem. No pašvaldības puses aktuāls jautājums bija par zaļā kursa virzību un tā nosacījumiem, kas var ietekmēt tālāko novada teritorijas un uzņēmējdarbības vides attīstību, tāpat par enerģētikas un transporta jautājumiem. Pašvaldība jau šobrīd īsteno vairākus starptautiskus projektus Interreg programmā, kas ir saistīti ar videi draudzīgām un ilgtspējīgām aktivitātēm. 

Vizītes noslēgumā Eiropas Parlamenta viceprezidentu iepazīstinājām arī ar jauno Smiltenes daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru un tur sniegtajiem pakalpojumiem. Par tiem plašāk pastāstīja un nodarbību, grupu dzīvokļu telpas izrādīja Smiltenes novada Sociālā dienesta vadītāja Inta Siliņa, biedrības “Cerību spārni” valdes priekšsēdētāja Eva Viļķina un jaunā centra vadītāja Marta Deņīsova. 

 

Sagatavoja:

Marita Mūze, Smiltenes novada pašvaldības komunikācijas nodaļas vadītāja