2024. gada 1. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenē viesojas Solonkas pašvaldības pārstāvji

2023. gada 12. decembrī Smiltenē viesojās Solonkas (Ukraina) pašvaldības pārstāvji, lai iepazītos ar Smiltenes novada pašvaldības komunālās, izglītības un sporta jomas attīstības pieredzi. Darba vizītes mērķis bija meklēt sadarbības partnerus Eiropas Savienības projektiem, un to organizēja domes deputāts, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecības Ukrainā vadītājs Ainārs Mežulis.

Ar viesiem no Ukrainas – Solonkas pašvaldības domes priekšsēdētāju, Ļvivas apgabala pašvaldību asociācijas vadītāju Bogdanu Dubneviču, priekšsēdētāja vietnieku Andreju Zidačeku – tikās Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektors Andris Lapiņš, Juridiskās nodaļas vadītājs Māris Rungulis, Izglītības pārvaldes vadītājs Edgars Roslovs un Sporta pārvaldes vadītājs Matīss Mežulis. Tikšanās laikā diskutēja par pašvaldības funkcijām un to izpildi, uzņēmējdarbības vidi, izglītības sistēmu, sporta klubu finansēšanu un citiem jautājumiem Smiltenes novadā un Latvijā kopumā.

Solonkas pašvaldības pārstāvji pateicās Latvijai un visiem, kas sniedz atbalstu Ukrainai šajā grūtajā laikā. Viņi uzsvēra, ka cīņa par valsts neatkarību ir uzvarēta, taču šobrīd notiek smagas kaujas par savu teritoriju.

Viesošanās laikā ukraiņu viesi apmeklēja arī pirmsskolas izglītības iestādi “Pīlādzītis”, Smiltenes vidusskolu un pašvaldības kapitālsabiedrību SIA “Smiltenes NKUP”, ar kuru nākotnē tiek plānots kopīgs projekts.

 

Marita Mūze

Komunikācijas nodaļas vadītāja