2023. gada 4. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes bibliotēka aicina minēt latviešu tautas mīklas

Mīklu minēšana senajiem latviešiem bijusi ierasta nodarbe garos vakaros laika īsināšanai un prāta asināšanai. Sagaidot Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienu, Smiltenes bibliotēka aicina stiprināt latviešu tradīcijas un minēt mīklas.

No 6.novembra līdz 19.novembrim piedāvājam gan ģimenēm, gan individuāliem minētājiem piedalīties mīklu minēšanas konkursā. Konkursa mīklas meklē šeit.

Veiksmīgākajiem mīklu minētājiem balviņas!

Latviešiem ir bagāts kultūras mantojums, kas ietver dažādas interesantas tradīcijas un spēles, tostarp mīklu minēšanu. Latviešu tautas mīklu minēšana palīdz saglabāt un nodot no paaudzes paaudzē tradicionālās vērtības. Tas ir svarīgi, lai stiprinātu latvisko identitāti un piederības sajūtu savai nācijai un kultūrai.

Mīklu minēšana palīdz attīstīt loģisko domāšanu, radošumu un komunikācijas prasmes. Tas ir arī viens no veidiem, kā attīstīt un trenēt iztēli, radošumu un loģisko domāšanu gan bērniem, gan arī sev.

Valsts dzimšanas dienas vakarā pie svētku galda miniet mīklas!

Lai jūsmājās skaists šis svētku laiks!

 

Informāciju sagatavoja:
Sanita Lārmane,
Smiltenes bibliotēkas vecākā bibliotekāre