2024. gada 1. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes bibliotēka aicina piedalīties zīmējumu konkursā

Par godu Margaritas Stārastes dzimšanas dienai Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa aicina bērnus no 1.līdz 18.februārim piedalīties zīmējumu konkursā “Margaritas Stārastes pasaku tēli”.

Bērni aicināti iepazīt M.Stārastes daiļradi, izlasīt grāmatu, izvēlēties vienu pasaku tēlu, kurš patīk vislabāk, un to uzzīmēt, uzgleznot, aplicēti vai attēlot jebkurā citā tehnikā. Labāko darbiņu autoriem pateicības balviņas.

Iedvesmai rosinām apmeklēt bibliotēku un izvēlēties kādu no Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā pieejamajām M.Stārastes grāmatām.

Konkursa darbi A4 formātā jānogādā Bērnu apkalpošanas nodaļā Gaujas ielā 1 vai jāievieto bibliotēkas pastkastītē (atrodas pie Sporta halles durvīm). Zīmējumu otrā pusē nepieciešams norādīt autora vārdu, uzvārdu un kontakttālruni, lai vajadzības gadījumā varam sazināties par balviņu saņemšanu.

Zīmējumu konkursa mērķis ir rosināt bērnus iepazīt Margaritas Stārastes daiļradi un veicināt bērnu un pusaudžu lasītprasmi un jaunradi.

Šogad 2.februārī iemīļotajai bērnu grāmatu autorei un ilustratorei Margaritai Stārastei apritētu 110 gadi. M.Stāraste ir sarakstījusi un ilustrējusi ap 100 grāmatu. Viņas radītie pasaku tēli ir iemīļoti vairākās paaudzēs – ozolzīļu zēns Zīļuks, zinātkārā Tince, Burtu meitiņa, draudzīgais lācītis Rūcītis, sniegavīri, Pintiķu ciema iemītnieki, rūķis Labrencis, Piparkūku vīriņi un daudzi citi.

No konkursam iesniegtajiem darbiņiem tiks veidota izstāde, kas būs aplūkojama Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Sanita Lārmane,
Smiltenes bibliotēkas vecākā bibliotekāre