2023. gada 29. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes bibliotēka aicina sākt Jauno gadu ar smaidu

Sens ticējums vēsta: “Kā iesāksi Jauno gadu, tā pavadīsi visu gadu!”. Lai Jaunais Zaķa gads iesāktos patīkams un pozitīvs, Smiltenes bibliotēka sagatavojusi anekdošu izstādi, kurā galvenais varonis ir zaķītis.
Viduslaikos Eiropā karaļus un viņu galminiekus ar jokiem un trikiem izklaidēja galma jokdari. Sākotnēji jokdari apdziedāja izcilus varoņdarbus un drošsirdīgus varoņus, vēlāk stāstīja jokus un aizraujošus atgadījumus.
Mūsdienās populāras ir anekdotes, kas ataino gadījumus no reālās dzīves. Tajās galvenokārt ietverti Jānīša, Pēterīša vai zaķīša piedzīvojumi.
Izstāde izlikta Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas logos Gaujas ielā 1 (pie Sporta halles). Anekdotes logos būs lasāmas no 27.decembra līdz 27.janvārim.
Nepaej garām, izlasi un pasmaidi! Tavs smaids var padarīt gaišāku dienu arī citiem!
Lai priecīgs un patīkams mums visiem Jaunais gads!

Informāciju sagatavoja:
Sanita Lārmane,
Smiltenes bibliotēkas vecākā bibliotekāre