2024. gada 1. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes bibliotēka aicina uz apmācībām attālināto pakalpojumu lietošanā

Piektdien, 15.decembrī plkst.15.00, Baznīcas laukumā 13 notiks apmācības par dažādiem bibliotēkas piedāvātajiem attālinātajiem pakalpojumiem – elektroniskā kataloga izmantošanas iespējām, 3td e-grāmatu bibliotēku, autorizēto tiešsaistes datubāzi Letonika, Lursoft laikrakstu bibliotēku un bibliotēkas veidoto novadpētniecības datubāzi.  Apmācības paredzētas visiem interesentiem, kas vēlas iepazīt Smiltenes bibliotēkas  darbības virzienus un piedāvātos pakalpojumus.

Apmācības vadīs Smiltenes bibliotēkas Pieaugušo apkalpošanas nodaļas darbinieces, kuras stāstīs par šiem pakalpojumiem, kā arī dalīsies praktiskos piemēros.  Tās laikā tiks sniegts ieskats bibliotēkas elektroniskā kataloga un novadpētniecības datubāzes iespējās attālinātam lietotājam, sniegs informāciju par bibliotēkā pieejamajām datu bāzēm un to lietošanu, kā arī piekļuvi e-grāmatu bibliotēkai.

Elektroniskais katalogs

Valkas reģiona bibliotēku kopkatalogs satur informāciju par Valkas un Smiltenes novada publisko bibliotēku un izglītības iestāžu bibliotēku krājumu. Apmācībās uzzināsiet, kā meklēt katalogā pēc grāmatas autora, nosaukuma, izdošanas gada, izdevniecības un citiem parametriem, kā var apskatīt izdevuma aprakstu un uzzināt, kurā bibliotēkā grāmata atrodas, kā arī veidot grāmatu sarakstus. Autorizēts lietotājs var pasūtīt izdevumus un sekot savam bibliotēkas kontam.

3td e-grāmatu bibliotēka

Tas ir pakalpojums, kas reģistrētajiem pašvaldību publisko bibliotēku lietotājiem piedāvā bez maksas lasīt e-grāmatas latviešu valodā tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā. Nodarbības laikā aplūkosim šo platformu un ar praktisku piemēru palīdzību interesentiem demonstrēsim bibliotēkas elektronisko grāmatu lasītāju.

Letonika.lv

Bibliotēkas lietotājiem ir iespēja izmantot apjomīgu digitālās informācijas krātuvi latviešu valodā – datubāzi Letonika.lv. Tas ir ceļvedis Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā, uzticams avots ar plašu informāciju par Latviju. Dalībnieki uzzinās, kā saņemt attālināto piekļuvi šim resursam bezmaksas, tādējādi iegūstot pieeju plašiem, uzticamiem, avotos balstītiem resursiem.

Novadpētniecības datubāze

Noslēguma daļā uzzināsiet, kā meklēt informāciju novadpētniecības datubāzē. Arī uz vietas novadpētniecības lasītavā var uzzināt  interesantus faktus par Smiltenes vēsturi, mūsdienu notikumiem un novadniekiem.  Būs iespēja ielūkoties 1953.gada smilteniešu dzīvē Padomju Latvijas kinožurnālā, kas iegūts no Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva.

Padziļinātajai šo pakalpojumu lietošanas apguvei, ikvienam ir iespēja pieteikties individuālai nodarbībai, kurās katrs no šiem e-pakalpojumiem tiek aplūkots atsevišķi. Sīkāka informācija, sazinoties pa tālruņiem 64773030; 26449145 vai apmeklējot bibliotēku klātienē, Baznīcas laukumā 13. Nodarbības laikā var tikt fotografēts un/vai filmēts.

Informāciju sagatavoja:
Sandra Marķitāne,
Smiltenes novada bibliotēkas informācijas speciāliste
Tālrunis: 64773030; 26449145
E-pasts: [email protected]