2024. gada 20. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes bibliotēka aicina uz pēdējo sanākšanu “Ar gaismu un dziesmu” Baznīcas laukumā 13

27.martā, viducītī starp latviešu un kristiešu Lieldienām, plkst. 16.00 bibliotēkas kolektīvs aicina bibliotēkas apmeklētājus, bijušos darbiniekus, bibliotēkas draugus un atbalstītājus uz pēdējo sanākšanu Baznīcas laukumā 13. Durvis apmeklētājiem būs atvērtas no plkst. 14.00.

Laiks skrien nemanot, un dienu pa dienai tas ved mūs tieši pavasarī. 20. martā, kad diena un nakts ir vienādā garumā, sarkana saule šūpojas kailos kokos. Koku sirdis aiz laimes nodreb, un saldas sulu asinis rit viņu dzīslās. Ir Saulgrieži. Tie aizsāk gaismas un saules uzvaras gājienu dabā.

Arī Smiltenes bibliotēka šajā laikā piedzīvo pārtapšanu. Mēs dodamies prom no ierastajām mājām Baznīcas laukumā 13. Šajā ēkā bibliotēka atradusies kopš 1970.gada, tas ir 54 gadi. Tā ir vairāk nekā puse Smiltenes bibliotēkas mūža. 27. martā plkst. 16.00 mēs gaidīsim visus, kas sirdī jūtas piederīgi Smiltenes bibliotēkai, uz kopīgu sanākšanu Baznīcas laukumā 13.

 Piedalīsies folkloras kopa “Rudzupuķe”, kas kopā ar mums izdzīvos gaismas rituālu un iegavilēs Lieldienas. Mēs aiziesim no šīm mājām ar gaismu un dziesmu. Ikvienam apmeklētājam būs iespēja iesiet sarkanu dzīpariņu simboliskajā saulītē, kuru ņemsim uz Dakteru ielu 27. Mūsu apmeklētāju labās domas kā svētība nāks mums līdz. Ikviens varēs iemūžināt savu vēlējumu bibliotēkas Atsauksmju grāmatā, lai šī diena neizgaist, bet paliek iegravēta vēstures hronikā.

Ņemiet līdzi labas atmiņas no “veciem laikiem”, lai vēl mirkli pabūtu kopā un aizklīstu atmiņu ceļos!

Nekas jau nebeidzas, bibliotēkai aprīlī sāksies jauna šodiena pagaidu mājā Dakteru ielā 27, kas vedīs mūs pretim rītdienai un savai Gaismas pilij – jaunajai bibliotēkai. Šajā laikā mums visiem jābūt stipriem un iecietīgiem. Bibliotēka nav tikai fiziska telpa, tā ir arī garīga telpa, tā ir patvērums visiem, kam grāmata,  literatūra, kultūra un informācija ir vērtība.

Smiltenes bibliotēkas komanda šobrīd ir gatava bibliotēkas stāstu un misiju nest tālāk pagaidu mājās, līdz mums pašiem būs sava Gaismas pils Smiltenē. Aprīlī mēs jūs gaidīsim Dakteru ielā 27.

Ikviens tiek laipni aicināts un ir gaidīts Smiltenes bibliotēkā!

 

 

Informāciju sagatavoja:
Jolanta Zirne,
Smiltenes novada bibliotēkas vecākā bibliotekāre
Tālrunis: 64773030, 26449145
E-pasts: [email protected]