2024. gada 1. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes bibliotēkā apskatāma ezīšu kolekcijas izstāde

Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā no 2.janvāra līdz 31.janvārim apskatāma smiltenietes Lienes Šilovas ezīšu kolekcijas izstāde. Izstādē aplūkojamas gan ezīšu figūriņas, rotaļlietas, gan dažādi sadzīves priekšmeti ar ezīša grafiskiem elementiem.

Lienes ezīšu kolekcionēšanas stāsts sācies ar to, ka skolas laikā ezītis ar lielām acīm un lielu degunu bijis vienīgais, ko viņa pratusi uzzīmēt. Ezīši zīmēti uz mācību kladēm un mapēm. “Tā pamatīgi ar ezīšiem sasaistījos, kad sāku mācīties Rīgā. Man uz mācību mapes bija ezīši, un ik pa laikam no matiem veidoju divas copītes, no kurām spraucās ārā daudzas matadatas. Tās atgādināja ezīša adatas. Kursa biedri mani sāka saukt par ezīti, savukārt vēlāk ieguvu iesauku Puk-puk. Iesaukas dēļ dzimšanas dienās no draugiem sāku saņemt dāvanas, kas bija saistītas ar ezīšiem. Pēc dažiem saņemtajiem ezīšiem arī pati sāku pirkt dažādus nieciņus – ezīšus, tādējādi radusies arī kolekcija,” stāsta Liene.

Šobrīd Liene jaunus ezīšus neiegādājas, arī iesauka vairs nav saglabājusies. Toties kolekcija ir izveidojusies apjomīga, un ezīši joprojām Lienei šķiet ļoti mīļi dzīvnieki.

Laipni aicināti apskatīt izstādi Gaujas ielā 1 (Sporta halles 2.stāvā).

 

Informāciju sagatavoja:
Sanita Lārmane,
Smiltenes bibliotēkas vecākā bibliotekāre