2023. gada 30. nov.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes bibliotēkā gleznu un māla trauku izstāde, tikšanās ar mākslinieci Vaidu Namnieci

No 2. novembra Smiltenes novada bibliotēkā, Baznīcas laukumā 13, apskatāmas divas mākslinieces Vaidas Namnieces darbu izstādes: abonementā – gleznu izstāde “Pretim baltumam” un izstāžu telpā – māla trauku izstāde “Meklējot prieku”. Izstāžu atklāšanas dienā pl. 14.00 tikšanās ar mākslinieci, viņas dzejas krājuma “Sirds pilieni” prezentācija, sarunas par dzeju, dzīvi un mākslu.
Par sevi māksliniece un dzejniece Vaida Namniece stāsta: “Esmu dzimusi Palsmanē, kur pavadīju bērnību un skolas gadus, bet pašlaik dzīvoju Grundzālē. Jau bērnībā sāku zīmēt ar guaša krāsām. Dzīvojoties Radžupītes krastos, sadraudzējos ar mālu. Manas pirmās nodarbes ar mālu bija ēdiena gatavošanas spēles – no upes krastā atrastā māla gatavoju piparkūkas, bet mālainais ūdens manā iztēlē pārtapa par kakao.”
Izstādē “Pretim baltumam” aplūkojamās gleznas tapušas laikposmā no 2017.gada. Novembris dabā ir pelēks un tumšs. Cilvēki alkst gaišuma un baltuma. Māksliniece izstādei izraudzījusies gleznas, kas raisa ziemīgas noskaņas un kurās baltais un gaišais uzrunā ikvienu izstādes vērotāju.
Savukārt māla trauku izstādē “Meklējot prieku” dominē melnā krāsa, jo trauki tapuši, reducēšanas procesā iegūstot melnu toni. Melnā un baltā saspēle mākslinieces darbos ir apbrīnas vērta. Nāciet, aplūkojiet un baudiet!
Bet vislabāk jautāt māksliniecei pašai, kā notiek radīšanas brīnums. Šādu iespēju piedāvājam bibliotēkas apmeklētājiem 2. novembrī pl. 14.00, kad norisināsies izstāžu atklāšana, tikšanās ar mākslinieci Vaidu Namnieci un viņas dzejas krājuma “Sirds pilieni” prezentācija.
Autore stāsta: “Krājuma “Sirds pilieni” dzeju caurvij ieklausīšanās savā dvēselē, sekojot sirds gaismai.
Un nav nekas
Vairs jāpierāda.
Jau laikmets cits
Pie durvīm zvana,
Kur nava melu,
Viltus pagriezienu,
Kas ilgi maldīties
Mums lika…”
Tikšanās laikā raisīsies sarunas ar mākslinieci un dzejnieci Vaidu Namnieci, dzejas un mākslas baudīšana sirsnīgā gaisotnē. Aicinām un gaidām ikvienu interesentu 2. novembrī Smiltenē, Baznīcas laukumā 13 pl.14.00.
Uz tikšanos!
Ikviens tiek laipni aicināts un ir gaidīts Smiltenes bibliotēkā!

Informāciju sagatavoja:
Jolanta Zirne,
Smiltenes novada bibliotēkas vecākā bibliotekāre
Tālrunis: 64773030, 26449145
E-pasts: [email protected]