2024. gada 2. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes bibliotēkā klāt jaunas grāmatas

Klāt jauns gads un pirmā šī gada jauno grāmatu diena. Janvāra plašajā jauno grāmatu klāstā sev vajadzīgo atradīs visu veidu literatūras cienītāji. Nāciet uz bibliotēku un novērtējiet, kas jauns latviešu un ārvalstu daiļliteratūrā, kā arī nozaru literatūrā.

Smiltenes bibliotēka ir sagādājusi 130 jaunas grāmatas saviem lasītājiem. Daži no jaunumiem:

  • Daudzu lasītāju tik ļoti gaidītā Armanda Pučes grāmata “Aprakt dzīvu pie karātavām” atklās visu patiesību, kas notika 2018. gada 17. februārī, kad tika aizturēta viena no Latvijas valsts augstākajām amatpersonām – Latvijas bankas prezidents Rimšēvičs. Tas nebūs stāsts par kādu godīgu vai negodīgu cilvēku vai tiem, kas viņam apkārt, bet – par valsti kopumā.
  • Santa Montefjore tiek dēvēta par romānu karalieni, un to viņa pierādīs savā jaunākajā mīlas stāstā “Gaidi mani”, kas paliek sirdī uz mūžiem. Šis ir aizkustinošs romāns par mīlestību, kas stāv pāri laikam, un apliecina, ka fiziska aiziešana nenozīmē beigas – tas ir jauns sākums.
  • Pavasaris pienāks nemanāmi un, kamēr ziemas spelgonis nevēlas atkāpties, ir īstais laiks, lai izplānotu aktivitātes svaigā gaisā. Izdota izzinoša grāmata “100 pastaigu takas Latvijā”. Šajā grāmatā apkopoti 100 dažādu taku maršruti Latvijas novados un arī dažādās pilsētās. Dodoties pastaigās, var ne vien iepazīt mūsu zemes pievilcību, bet arī smelties mieru un spēku pēc drudžainās ikdienas un lieliski pavadīt brīvo laiku.

Jaunās grāmatas lasītājiem būs pieejamas no 19.janvāra.

Savukārt Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā lasītājus iepriecinās 47 jaunas grāmatas. Īpaši iesakām šādas grāmatas:

  • Vācu fantāzijas un bērnu literatūras klasiķa Mihaela Endes grāmata “Bezgalīgais stāsts” – tagad ar mākslinieka Sebastiāna Mešenmozera izteiksmīgajām ilustrācijām. Grāmata, kas pasaulē guvusi izcilus panākumus, tā tulkota četrdesmit vienā valodā, un pārdoti vairāk nekā deviņi miljoni eksemplāru.
  • Bērni kopš mazotnes ir lieli filozofi. Viņi uzdod svarīgus jautājumus – par laiku, nāvi, laimi un visu lietu nozīmi. Grāmata “Gudras domas zinātkāriem prātiem. Ievads filozofijā” aicina pievienoties atbilžu meklēšanai un nebeidzamajai filozofijas sarunai (dažas apskatītās tēmas: ir grūti saprast, ko mēs īsti gribam; cilvēki nav ļauni, tikai nelaimīgi; personība un izskats).
  • Vecāku plauktā pieejama jauna rokasgrāmata vecākiem – Džoannas Fāberes un Džūlijas Kingas “Kā runāt, ja bērni neklausās”. Pārbaudītas komunikācijas stratēģijas vissarežģītākajiem bērnu audzināšanas izaicinājumiem. “Kā runāt, ja bērni neklausās” ir neaizvietojams palīgs visiem vecākiem, skolotājiem un ikvienam, kam ir saskarsme ar bērniem.

Ar pilnu Smiltenes novada bibliotēku jauno grāmatu sarakstu var iepazīties šeit.

Rezervēt izvēlētās grāmatas var elektroniskajā katalogā (nepieciešami autorizācijas dati) vai sazinoties ar bibliotekāru.

 

Informāciju sagatavoja:
Līga Seržante – Jaunzema un Sanita Lārmane,
Smiltenes bibliotēkas vecākās bibliotekāres