2023. gada 2. okt.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes bibliotēkā skatāma Gaujienas mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde “Brīnumu taka”

Smiltenes bibliotēkā no 1.septembra līdz 30.septembrim skatāma izstāde “Brīnumu taka”, kurā redzami 24 Gaujienas mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbi. Tie tapuši mākslas nodarbībās pedagogu – Inetas Riepnieces, Māras Kārkliņas, Vizbulītes Jaukules un Daces Lazdiņas- Ivanovas – vadībā.
Brīnumi notiek, īpaši tad, kad tos vismazāk gaida. Līnija, vilkta ar zīmuli, izrādās pavisam citādāka nekā līnija, ko atstāj tušas spalva. Un kurš būtu domājis, ka ziedi, akvarelī gleznoti, smaržo daudz savādāk nekā tie, kuri redzami vāzē? Un vai jūs zināt, ar ko labprāt draudzējas eļļas pasteļi? Atbildes uz šiem jautājumiem zina Gaujienas mākslas skolas audzēkņi, viņu darbos uzplaukst radīšanas brīnums.
Stāsta skolotāja Dace Lazdiņa – Ivanova: “Mākslas nodarbībās dažādu vecuma bērniem skolotāji parāda taku, pa kuru ejot, attīstīt savu talantu. Sākumā ceļš ir šaurs un neērts, bet, katru dienu trenējoties, apgūstot ko jaunu, tas kļūst pierasts un mīļš. Demonstrējot zīmēšanas un gleznošanas tehniku dažādību, skolotāji bērniem dod iespēju pašiem neierobežoti un radoši izteikties, parādīt savu pasaules redzējumu citiem.”
Izstādē ir iespēja aplūkot 1.-7. klašu audzēkņu mākslas nodarbību veikumu. Iedvesmu, radot zīmējumus un gleznas, audzēkņi smēlušies Latvijas dabā, mākslā un kultūrā. Nāciet uz bibliotēku izdzīvot un sajust Gaujienas mūzikas un mākslas skolas audzēkņu radīto “Brīnumu taku”!
Aicinām un gaidām bibliotēkā ikvienu interesentu!

Informāciju sagatavoja:
Jolanta Zirne,
Smiltenes novada bibliotēkas vecākā bibliotekāre
Tālrunis: 64773030, 26449145
E-pasts: [email protected]